Motoryzacja
0

3 generacje rodzinnego SUV-a

Santa Fe to najbardziej popularny SUV, który zjechał z linii produkcyjnej Hyundaia. Stał się pierwowzorem wyprodukowanego w 2009 roku Hyundaia IX55. Bliźniaczo podobna do tego modelu jest Kia Sorento, posiadająca m.in. identyczną płytę podłogową. Ten typ Hyundaia oparty został natomiast na prototypie Nuvis Concept, z 2009 roku. Czym wyróżnia się ten średniej wielkości crossover SUV? […]

3 generacje rodzinnego SUV-aSanta Fe to najbardziej popularny SUV, który zjechał z linii produkcyjnej Hyundaia. Stał się pierwowzorem wyprodukowanego w 2009 roku Hyundaia IX55. Bliźniaczo podobna do tego modelu jest Kia Sorento, posiadająca m.in. identyczną płytę podłogową. Ten typ Hyundaia oparty został natomiast na prototypie Nuvis Concept, z 2009 roku.

Czym wyróżnia się ten średniej wielkości crossover SUV?

Samochód należy do segmentu I i jest pierwszym modelem południowokoreańskiego producenta w tej klasie. Produkowany od 2000 roku nieoczekiwanie stał się sukcesem rynkowym. Ogromną popularność zdobył w USA, gdzie do tej pory zaliczany jest do jednego z najpopularniejszych i najczęściej wybieranych SUV-ów. Santa Fe to dość typowy samochód sportowo-użytkowy, z przestronnym wnętrzem.

Santa Fe I, II i III

Producent postanowił wypuścić trzy modele Santa Fe. Pierwsza generacja produkowana była do 2006 roku. Druga, przez kolejnych 6 lat, była kilkakrotnie ulepszana. Od 2012 roku na rynku dostępny jest Santa Fe trzeciej generacji. Druga i trzecia generacja Hyundaia zostały wyposażone w dodatkowy 3 rząd siedzeń, dzięki czemu ilość miejsc w kabinie zwiększyła się z 5 do 7. Wszystkie trzy modele wyróżnia dobra widoczność, wygoda i komfort kierowcy, jak i pasażerów, łatwa i intuicyjna obsługa urządzeń pokładowych, obszerny bagażnik, a także bogate standardowe wyposażenie pojazdu.

Trzecia generacja

Najnowsza generacja Hyundaia może skusić przede wszystkim nowoczesnym designem i oryginalną stylistyką, dzięki której model ten uzyskał zwartą sylwetkę. Charakteru dodają mu mocno akcentowane przetłoczenia. Całość składa się w bardzo przyjemny dla oka i nowoczesny wygląd. Obecnie produkowany model, dostępny od 2012 roku, został ponadto gruntownie odmieniony. Zgodnie z filozofią przyświecającą nowej polityce produkcyjnej holdingu samochodowego, mianowicie „Hyundai Fluidic Sculpture” oraz zasadami nowego trendu designerskiego marki, nazwanego „Storm Edge” trzecia generacja Santa Fe zdecydowanie różni się od poprzedników, a zmiany widoczne są gołym okiem. Auto ma bardzo zjawiskowy przód, doskonale wystylizowany i ultradynamiczny. Małym minusem jest tył pojazdu, który bywa nieco przyciężkawy. Także wnętrze zostało zrewolucjonizowane – wymieniono konsolę środkową i deskę rozdzielczą. Także kolorystyka samochodu uległa zmianie. Odważne wzornictwo niejednokrotnie trąci niestety przepychem. Połączenie jasnych, ciemnych, miękkich i twardych plastików może dawać wrażenie przesady. Nowy Santa Fe jest jednak bardzo wygodny. Z łatwością zmieści się w nim cała rodzina. Komfortu kierowcy dodaje regulowany na wszystkich płaszczyznach fotel, którego parametry można zapisać w pamięci i przywrócić w dowolnym momencie. Regulacji podlega także tylna kanapa, co poprawia wygodę jazdy wszystkich pasażerów. Minusem jest miękkie zawieszenie, któremu niejednokrotnie brakuje usztywnienia.

Bagażnik

Pierwsza generacja posiada bagażnik o wymiarach 690/1475 litrów. Druga 528/1582 litry, a trzecia w modelu 5-drzwiowym 585/1680 litrów oraz w modelu 7-drzwiowym 516/1615 litrów.

Nadwozie

Producent wykorzystał dwie opcje nadwozia: w podstawowej wersji Sport wnętrze SUV-a może pomieścić 5 osób, a w rozbudowanej LWB – 7 osób.

Cena

Różnica pomiędzy konkretnymi modelami Santa Fe to nawet 60 tysięcy złotych. O kosztach decyduje oczywiście wyposażenie i rodzaj silnika. Taka elastyczność i rozpiętość finansowa sprawia jednak, że niemal każdy może nabyć nowy samochód, dostosowany do swoich możliwości finansowych.

Źródło: http://autocentrumlis.pl/kampanie/podglad/hyundai-santa-fe

Share:
  • googleplus
  • linkedin
  • tumblr
  • rss
  • pinterest

Autor: MegaNews

There are 0 comments

Leave a comment

Want to express your opinion?
Leave a reply!

Przeczytaj poprzedni wpis:
Zalety kostki brukowej

Można powiedzieć, że w ostatnich lata doszło do pewnej ekspansji kostki brukowej na naszym rynku budowlanym. Zdominowała ona tak przestrzeń...

Zamknij