Dom i wnetrze
0

Baterie umywalkowe – na co zwrócić uwagę?

  Łazienka to pomieszczenie, które powinno być zaaranżowane w sposób ergonomiczny i zapewniający maksymalną komfort użytkowania. O wygodzie codziennych zabiegów pielęgnacyjnych decyduje dosłownie każdy drobiazg, a jednym z najczęściej pomijanych jest bateria umywalkowa. Choć zwykle na ich wybór poświęcamy najmniej czasu, baterie umywalkowe to niezwykle istotny element wyposażenia każdej łazienki. Podczas zakupu zwykle kierujemy się […]

 

Łazienka to pomieszczenie, które powinno być zaaranżowane w sposób ergonomiczny i zapewniający maksymalną komfort użytkowania. O wygodzie codziennych zabiegów pielęgnacyjnych decyduje dosłownie każdy drobiazg, a jednym z najczęściej pomijanych jest bateria umywalkowa.

Choć zwykle na ich wybór poświęcamy najmniej czasu, baterie umywalkowe to niezwykle istotny element wyposażenia każdej łazienki. Podczas zakupu zwykle kierujemy się względami estetycznymi, co w praktyce okazuje się ewidentnym błędem. Oczywiście, bateria musi pasować do reszty aranżacji, jednak nie jest to jedyny czynnik, jaki powinien być przez nas brany pod uwagę.

Funkcja determinuje formę

Łazienka, jako pomieszczenie, spełnia różnorakie zadania. Poranna toaleta, prace porządkowe, wieczorne zabiegi pielęgnacyjne – można śmiało powiedzieć, że mówimy tu o jednym z najczęściej odwiedzanych pomieszczeń. Planując aranżację łazienki musimy zadbać zatem nie tylko o stronę estetyczną, ale również praktyczną. Odpowiedni efekt uzyskami dzięki właściwemu doborowi poszczególnych elementów wyposażenia.

Baterie umywalkowe – na co zwrócić uwagę podczas dokonywania wyboru?

Wybierając baterię umywalkową należy uwzględnić wiele czynników natury technicznej i wizualnej, które umożliwią jej komfortowe użytkowanie.
Na wstępie musimy określić sposób montażu. Rozróżniane są tu dwa rodzaje baterii – naścienne i sztorcowe. W pierwszym przypadku mówimy o bateriach do montażu podtynkowego, które doskonale sprawdzą się w przypadku zastosowania dużej, głębokiej miski umywalkowej. Bateria sztorcowa ma zastosowanie przede wszystkim przy niewielkich zestawach, idealnie nadających się do pomieszczeń o małym metrażu. Co prawda takie rozwiązanie prezentuje się niezwykle estetycznie, jednak w pewnym stopniu wpływa na zmniejszenie funkcjonalności w porównaniu z naściennymi odpowiednikami.
W dalszej kolejności należy wziąć pod uwagę rozmiar. Pod tym pojęciem należy rozumieć wysokość baterii oraz długość wylewki. Obydwa z wymienionych parametrów powinny zapewniać maksymalną wygodę i funkcjonalność, czyli umożliwiać swobodne korzystanie ze strefy umywalkowej bez ryzyka rozchlapania wody.

Aspekt wizualny

Podczas dokonywania zakupu nie należy też pomijać kwestii estetyki. Baterie umywalkowe oferowane są w niezwykle szerokim asortymencie, co daje nam znaczne pole do popisu i sprawia, że spójne zestawienie armatury i ceramiki nie nastarcza większych problemów. Modele retro, minimalistyczne lub o nowoczesnej stylistyce – wybór jest właściwie nieograniczony.

Artykuł został napiusany przy współpracy ze sklepem 1lazienka.pl – baterie.

Share:
  • googleplus
  • linkedin
  • tumblr
  • rss
  • pinterest

Autor: MegaNews

There are 0 comments

Leave a comment

Want to express your opinion?
Leave a reply!

Przeczytaj poprzedni wpis:
Sprzęt powietrzny, czyli co zabrać ze sobą na dłuższe zanurzenia?

Sprzęt do nurkowania amatorskiego, to jedynie maska, płetwy i oczywiście fajka. Jednak na dłuższe zanurzenia, taki sprzęt do nurkowania zwyczajnie...

Zamknij