Dom i wnetrze
0

Budujemy dom dla naszej rodziny!

Czasy, w których dom budowało się 5-10 lat bezpowrotnie minęły. Obecnie mamy do dyspozycji nie tylko nowoczesne technologie i materiały budowlane, ale i liczne ekipy budowlane, które wzniosą nasz dom w przeciągu roku. Zdecydowana większość osób decydujących się na budowę domu decyduje się na dom murowany. Okazuje się jednak, że mamy alternatywą: są nią drewniane […]

Czasy, w których dom budowało się 5-10 lat bezpowrotnie minęły. Obecnie mamy do dyspozycji nie tylko nowoczesne technologie i materiały budowlane, ale i liczne ekipy budowlane, które wzniosą nasz dom w przeciągu roku. Zdecydowana większość osób decydujących się na budowę domu decyduje się na dom murowany. Okazuje się jednak, że mamy alternatywą: są nią drewniane domy całoroczne, które coraz częściej pojawiają się w Polsce. Co warto o nich wiedzieć? Czy taka inwestycja faktycznie się opłaca?

Dom drewniany – szybka budowa, niższa cena

Technologia domów drewnianych była znana w Polsce już na początku lat 90. XX wieku. Ze względu na nieznajomość zagadnień związanych z budową domy takie często wymagały regularnych napraw, okazywały się nieszczelne. Problem tkwił w tym, że firmy oferujące takie rozwiązania faktycznie nie miały żadnego doświadczenia w stosowaniu konkretnych technologii. Obecnie to się zmieniło: klienci zainteresowanie domami drewnianymi mogą wybierać pomiędzy licznymi firmami oferującymi budowę takiego budynku. Właściciele firm korzystają z wieloletniego doświadczenia i wiedzy pochodzącej z Kanady czy krajów skandynawskich, gdzie domy drewniane stanowią zdecydowaną większość budynków jednorodzinnych.

Buduj bez względu na porę roku

Zaletą budowy domu jednorodzinnego jest czas jego stawiania – szacuje się, że domy drewniane pod klucz powstają w czasie 4-6 miesięcy. Jeśli zależy nam na domu w stanie durowym czas ten będzie znacznie krótszy. Niewątpliwą zaletą jest fakt, że dom taki buduje się bez względu na porę roku i nie ma konieczności oczekiwania na wysychanie poszczególnych elementów. Jedynym elementem murowanym jest fundament. Drewno wybierane do budowy takiego domu musie spełniać wyśrubowane normy, jest także odpowiednio impregnowane.

Share:
  • googleplus
  • linkedin
  • tumblr
  • rss
  • pinterest

Autor: MegaNews

There are 0 comments

Leave a comment

Want to express your opinion?
Leave a reply!

Przeczytaj poprzedni wpis:
Odpoczynek we włoskim stylu
Odpoczynek we włoskim stylu

Włoski styl bycia przemawia do nas swoją lekkością i finezją. Dolce vita, czyli słodkie życie, opiera się na radosnym istnieniu...

Zamknij