Dom i wnetrze
0

Chwila relaksu w ogrodzie zimowym

Jakie funkcje może pełnić przydomowy ogród zimowy? Często służy do uprawy ciekawych gatunków roślin, a także jest miejscem codziennego odpoczynku i relaksu, zwłaszcza w zimne, deszczowe jesienno-zimowe dni, kiedy nie ma możliwości wyjścia na świeże powietrze. Klimat tego pomieszczenia, jego charakter i cechy sprawiają, że chętnie przebywa się tam po ciężkim dniu pracy. Mając ogród […]

Chwila relaksu w ogrodzie zimowymJakie funkcje może pełnić przydomowy ogród zimowy? Często służy do uprawy ciekawych gatunków roślin, a także jest miejscem codziennego odpoczynku i relaksu, zwłaszcza w zimne, deszczowe jesienno-zimowe dni, kiedy nie ma możliwości wyjścia na świeże powietrze.

Klimat tego pomieszczenia, jego charakter i cechy sprawiają, że chętnie przebywa się tam po ciężkim dniu pracy. Mając ogród zimowy warto zaaranżować i urządzić go w taki sposób, by sprzyjał dobremu samopoczuciu i wypoczynkowi.

Duże znaczenie dla odpoczynku ma otoczenie. Ogród zimowy to przeszkolona przestrzeń, która niejako wchodzi w bezpośredni kontakt z otaczającym światem, ogrodem, przyrodą. Dzięki obfitości wpadającego do wewnątrz światła słonecznego, pięknym widokom, zieleni roślin, naturalnym wykończeniom (drewno, kamień) w pomieszczeniu panuje specyficzny klimat, który poprawia nastrój i koi zszarpane nerwy.

W takich okolicznościach warto pomyśleć również o wygodnych meblach i dodatkach, które wspaniale podkreślą klimat ogrodu zimowego i sprawią, że poczujemy się w nim miło, przyjemnie i komfortowo. Odpowiednia kanapa, czy fotel sprzyjać będzie relaksowi, da możliwość położenia się, poczytania książki, a mały stolik kawowy będzie sprzyjał spotkaniom towarzyskim. Dobrym pomysłem może być również zainstalowanie małego oczka wodnego lub fontanny, czy kaskady. Woda bowiem pozytywnie wpływa na nasze samopoczucie, a także poprawia mikroklimat w danym pomieszczeniu. Przebywanie w takich warunkach z pewnością będzie dużą przyjemnością.

Zdjęcie Wintergarten ogród zimowy

Share:
  • googleplus
  • linkedin
  • tumblr
  • rss
  • pinterest

Autor: MegaNews

There are 0 comments

Leave a comment

Want to express your opinion?
Leave a reply!

Przeczytaj poprzedni wpis:
Popularne techniki marketingowe

W realiach dzisiejszego rynku, jak bodaj nigdy dotąd, ogromnie ważną rolę odgrywa sprawna i skuteczna reklama. Rosnąca stale konkurencja wymusza...

Zamknij