Zdrowie i uroda
0

Czy depilacja laserowa jest bezpieczna

Depilacja, czyli usuwanie owłosienia z różnych partii ciała może wywołać niepożądane skutki. Wszystko zależy od zastosowanej metody i przestrzegania zaleceń ogólnych oraz szczegółowych. Depilacja laserowa Uznawana jest za metodę bezpieczną i skuteczną. Wiązka światła wytwarzana przez laser kierowana jest punktowo w konkretne miejsce, skóra wokół pozostaje poza jego działaniem. W mieszku włosowym światło z lasera […]

depilacja laserowa szyja i kark
Depilacja, czyli usuwanie owłosienia z różnych partii ciała może wywołać niepożądane skutki. Wszystko zależy od zastosowanej metody i przestrzegania zaleceń ogólnych oraz szczegółowych.

Depilacja laserowa

Uznawana jest za metodę bezpieczną i skuteczną. Wiązka światła wytwarzana przez laser kierowana jest punktowo w konkretne miejsce, skóra wokół pozostaje poza jego działaniem. W mieszku włosowym światło z lasera przechwytywane jest przez barwnik (melaninę) i zamieniane na energię cieplną. Pod jej wpływem zniszczeniu ulega cebulka włosa. W tym miejscu włos już nie wyrośnie. Ciepło powstające podczas zabiegu niwelowane jest za pomocą systemu automatycznego chłodzenia. Tylko osoby szczególnie wrażliwe mogą odczuwać dyskomfort, ale można zastosować wtedy żele chłodzące.

infografika depilacja

Depilacja laserowa jest szczególnie polecana dla osób o jasnej karnacji i ciemnych włosach. Duża ilość melaniny w mieszkach włosowych powoduje, że łatwo się je usuwa. Depilować można każdą część ciała. Odporne na działanie lasera są włosy rude, siwe i jasne.

Jak zadbać o bezpieczeństwo depilacji

Depilacja laserowa jest zabiegiem całkowicie bezpiecznym pod warunkiem, że zastosujemy się do wszystkich zaleceń dotyczących wskazań do zabiegu i odpowiednio się przygotujemy.

Przeciwwskazaniem do depilacji laserowej są:

 • ciąża,
 • choroby skóry (łuszczyca, bielactwo),
 • choroby nowotworowe,
 • padaczka,
 • opalenizna,
 • opalenizna,
 • zażywanie leków uczulających na światło,
 • infekcje skóry w miejscu wykonywania zabiegu,
 • włos rude, jasne i siwe (depilacja nie działa).

Bezpieczne wykonanie depilacji laserowej wymaga odpowiedniego przygotowania się już kilka tygodni wcześniej.

Miesiąc przed terminem należy zrezygnować z opalania się na słońcu lub w solarium, przestać stosować samoopalacze i kremy brązujące. Należy także zaprzestać depilacji metodami wyrywającymi włoski, można stosować jedynie golenie.

Tydzień przed zabiegiem trzeba zakończyć zażywanie antybiotyków i leków uczulających na światło. Dzień wcześniej miejsce depilowane należy dokładnie ogolić pozostawiając troszkę włosków do wykonania próby laserowej.

Ważnym czynnikiem decydującym o skuteczności i bezpieczeństwie jest wybór gabinetu. Jak tego dokonać? Najlepiej wyszukać przy pomocy Internetu kilku gabinetów wpisując w wyszukiwarkę np. depilacja Gdańsk.

Powinniśmy zwracać uwagę nie tylko na ceny, ale także na informacje o samym zabiegu, jego przebiegu, zaleceniach, im jest ich więcej, tym lepiej. O ostatecznym wyborze powinny zdecydować opinie na forach i rozmowa telefoniczna. Jeżeli uzyskamy szczegółowe informacje i odpowiedzi na nasze wątpliwości, to znaczy, że mamy do czynienia z profesjonalistami.

Artykuł powstał przy współpracy z redaktorami portalu http://medicinemag.pl/.

Share:
 • googleplus
 • linkedin
 • tumblr
 • rss
 • pinterest

Autor: MegaNews

There are 0 comments

Leave a comment

Want to express your opinion?
Leave a reply!

Przeczytaj poprzedni wpis:
Ubytki w łukach zębowych – jak sobie z nimi radzić?

Polscy stomatolodzy szacują, że co trzeci Polak ma przynajmniej jeden ubytek zębowy. Sytuacja ta wynika przede wszystkim z faktu, że...

Zamknij