Dom i wnetrze
0

Dlaczego należy stosować pochłaniacze wilgoci

Podczas składowania wielu produktów jednym z czynników obniżających ich jakoś, a tym samym wartość, jest zbyt wysoka wilgotność. Zatem jak zabezpieczyć produkty przed jej nadmiarem? Przy magazynowaniu artykułów spożywczych, farmaceutycznych, budowlanych, odzieżowych i obuwniczych bardzo często spotykamy się z ich niszczeniem czy też psuciem spowodowanym nadmierną wilgotnością w miejscu, gdzie są składowane lub transportowane. Obecnie […]

Dlaczego należy stosować pochłaniacze wilgoci

Podczas składowania wielu produktów jednym z czynników obniżających ich jakoś, a tym samym wartość, jest zbyt wysoka wilgotność. Zatem jak zabezpieczyć produkty przed jej nadmiarem?

Przy magazynowaniu artykułów spożywczych, farmaceutycznych, budowlanych, odzieżowych i obuwniczych bardzo często spotykamy się z ich niszczeniem czy też psuciem spowodowanym nadmierną wilgotnością w miejscu, gdzie są składowane lub transportowane.

Obecnie na rynku dostępne są pochłaniacze wilgoci, które pomogą nam poradzić sobie z tym problemem. Specjalne mieszanki składników powodują przyciąganie cząsteczek wody z otoczenia oraz uniemożliwiają wydostanie się wilgoci na zewnątrz saszetki pochłaniacza. Dzięki temu ochronimy nasze towary przed skutkami zawilgocenia, które jest szczególnie niebezpieczne w zamkniętych opakowaniach. Torebeczki te stanowią zabezpieczenie przed pleśnieniem, korozją czy odpadaniem etykiet z opakowań.

Aby pochłaniacze odpowiednio spełniały swoje zadanie, dla każdej branży produkowane są różne ich odmiany, które można umieszczać w opakowaniach kartonowych, workach foliowych, pojemnikach, skrzyniach czy kontenerach. Czyli wszędzie tam, gdzie może pojawić się wilgoć.

Share:
  • googleplus
  • linkedin
  • tumblr
  • rss
  • pinterest

Autor: MegaNews

There are 0 comments

Leave a comment

Want to express your opinion?
Leave a reply!

Przeczytaj poprzedni wpis:
Ostrzeżenie

Chciałam pojechać razem z rodziną w góry. Miałam już wybrany termin i miejsce, do którego miałam zamiar się wybrać. Lecz...

Zamknij