Ciekawe
0

Dlaczego warto poznać język niemiecki?

Coraz więcej ludzi decyduje się na naukę języka niemieckiego. Ale co jest tego powodem? Postanowiłam przedstawić kilka powodów, które przemawiają za tym, że warto zacząć przygodę z tym językiem. Język niemiecki jako jeden z najpopularniejszych w Europie Wiadomo, że Niemcy to liczny kraj, jednak to nie tylko ilość mieszkańców wpływa na popularność tego języka. W […]

Coraz więcej ludzi decyduje się na naukę języka niemieckiego. Ale co jest tego powodem? Postanowiłam przedstawić kilka powodów, które przemawiają za tym, że warto zacząć przygodę z tym językiem.

niemiecki

Język niemiecki jako jeden z najpopularniejszych w Europie

Wiadomo, że Niemcy to liczny kraj, jednak to nie tylko ilość mieszkańców wpływa na popularność tego języka. W końcu język niemiecki używają mieszkańcy Austrii, Szwajcarii, Luksemburgu i Lichtensteinu. Niemiecki jest również ojczystym językiem wielu ludzi mieszkających w północnych Włoszech, wschodniej Belgii, Holandii, Danii, w części Polski, wschodniej Francji, w Czechach, Rosji, a także Rumunii. Podsumowując, jeżeli poznasz język niemiecki, będziesz mógł komunikować się z ponad 120 milionem osób, dla których jest to język ojczysty, oraz z ludźmi którzy uczą się go jako języka dodatkowego.

Niemiecki daje ogromne możliwości!

Niemcy są największą potęgą gospodarczą w Europie i jednym z najlepiej rozwiniętych krajów na całym świecie. Pociąga to za sobą fakt, że znajomość języka niemieckiego otwiera nowe możliwości biznesowe. Niemcy to bardzo atrakcyjne miejsce dla zagranicznych inwestorów. Na terenie tego państwa znajduje się 500 największych na całym świecie firm w tym BMW, Siemens, Lufthansa, SAP, BASF, Bosh.

Nie można zapomnieć, że język niemiecki jest obecny w Szwajcarii, która jest jednym z krajów zapewniających najwyższy standard życia.

Wbrew pozorom, niemiecki jest przydatny przy szukaniu pracy w Stanach Zjednoczonych. Jest tam około 700 000 miejsc pracy, stworzonych przez niemieckie firmy i większość z nich zadeklarowało się że chętniej przyjmą pracownika znającego język niemiecki, niż bez jego znajomości.

Również Japończycy docenili język niemiecki – aż 68% studentów japońskich uczy się tego języka.

Poznaj niemiecki!

Zapraszamy na lekcje niemieckiego z native speakerem Patricią Królik – niemiecki w Poznaniu

Share:
  • googleplus
  • linkedin
  • tumblr
  • rss
  • pinterest

Autor: MegaNews

There are 0 comments

Leave a comment

Want to express your opinion?
Leave a reply!

Przeczytaj poprzedni wpis:
Willa Majerczyk – poznaj piękno Tatr z bliska!

Szukasz odpoczynku od zgiełku? Pragniesz odpoczywać bliżej natury?

Zamknij