Biznes
0

Do kiedy można składać PIT?

Rozliczenia podatkowe to bez wątpienia jeden z najbardziej stresujących momentów w życiu każdego podatnika. Jak co roku termin ten mija 30 kwietnia. Są jednak wyjątki od tej reguły, które z pewnością warto znać. Zachowanie ustawowych terminów pozwala uniknąć poważnych konsekwencji prawnych, a w tym sporej kary pieniężnej. Składając zeznanie podatkowe można je dostarczyć osobiście do […]

Rozliczenia podatkowe to bez wątpienia jeden z najbardziej stresujących momentów w życiu każdego podatnika. Jak co roku termin ten mija 30 kwietnia. Są jednak wyjątki od tej reguły, które z pewnością warto znać.
Zachowanie ustawowych terminów pozwala uniknąć poważnych konsekwencji prawnych, a w tym sporej kary pieniężnej.

money-1305124_1920

Składając zeznanie podatkowe można je dostarczyć osobiście do Urzędu Skarbowego właściwego dla miejsca zamieszkania lub tez wykorzystując do tego celu program do PIT, który pozwala przesłać deklarację drogą elektroniczną. Jest to rozwiązanie o tyle dobre, że pozwala zaoszczędzić mnóstwo czasu, który w poprzednich latach marnowaliśmy stojąc w długich kolejkach.

W 2017 roku zeznanie podatkowe za rok ubiegły należy bezwzględnie złożyć do:

31 stycznia 2017 r. – jeśli rozliczamy PIT-16A czyli kartę podatkową, a także PIT-28 czyli ryczałt ewidencjonowany.

1 maja 2017 r. jeśli jest to PIT-16A czyli karta podatkowa, PIT-28 czyli ryczałt ewidencjonowany, a także PIT-36 rozliczający działalność gospodarczą na zasadach ogólnych, przychody z zagranicy, a także dochody małoletnich dzieci, PIT-36L, PIT-37 czyli praca na umowę, PIT-38 czyli dochody osiągnięte na giełdzie, PIT-39 czyli dochody ze sprzedaży nieruchomości.

Należy bezwzględnie pamiętać, że termin składania deklaracji podatkowych mija dokładnie o godzinie 23:59. W przypadku wysyłki rozliczenia pocztą liczy się zawsze data stempla pocztowego, a w sytuacji, kiedy rozliczamy się przez internet musi to być data określona na UPO.

Share:
  • googleplus
  • linkedin
  • tumblr
  • rss
  • pinterest

Autor: MegaNews

There are 0 comments

Leave a comment

Want to express your opinion?
Leave a reply!

Przeczytaj poprzedni wpis:
Jaką bieliznę lubią mężczyźni?

.Nie od dziś wiadomo, że bielizna damska działa na mężczyzn jak magnes. W końcu to ona sprawia, że kobieta czuje...

Zamknij