Dom i wnetrze
0

Dodatkowe przestrzenie, które czynią mieszkania atrakcyjniejszymi

Kupując nowe mieszkanie przeważnie zwraca się dużą uwagę na jego układ pomieszczeń, funkcjonalność, lokalizację oraz koszty utrzymania i cenę nabycia. Warto jednak przyjrzeć się także innym walorom, które mogą uczynić lokal ciekawszym i atrakcyjniejszym oraz wygodniejszym. Czasami samo mieszkanie nie musi być jakieś szczególnie wyjątkowe, ale posiadana dodatkowa przestrzeń użytkowa może sprawić, że nabierze ono […]

building-431441_1280Kupując nowe mieszkanie przeważnie zwraca się dużą uwagę na jego układ pomieszczeń, funkcjonalność, lokalizację oraz koszty utrzymania i cenę nabycia. Warto jednak przyjrzeć się także innym walorom, które mogą uczynić lokal ciekawszym i atrakcyjniejszym oraz wygodniejszym.

Czasami samo mieszkanie nie musi być jakieś szczególnie wyjątkowe, ale posiadana dodatkowa przestrzeń użytkowa może sprawić, że nabierze ono charakteru i swoistego uroku. Mowa tu o balkonach, tarasach, loggiach itp. Takie miejsce można bowiem dogodnie, funkcjonalnie zagospodarować i urządzić, co sprawi, że uzyska się wyjątkowy klimat oraz przestrzeń do odpoczynku, relaksu, kontemplacji, czy wspólnych rodzinnych zabaw, przyjęć.

Balkony, loggie i tarasy, to powierzchnie, które wychodzą ponad przestrzeń mieszkania, lecz stanowią jakby przedłużenie lokalu mieszkalnego. Przeważnie są one ogrodzone balustradą i mogą spełniać wiele funkcji, między innymi rekreacyjną,  wypoczynkową, reprezentacyjną, gospodarczą.  Są to  otwarte obszary, z których można nacieszyć się widokiem, świeżym powietrzem, bliskością natury. Można również założyć tam mini ogródek, hodować kwiaty i inne rośliny doniczkowe, a także spokojnie usiąść, odpocząć po ciężkim dniu pracy i poczytać książkę. Jak chociażby tutaj: mieszkania Wola.

Dzięki tego typu dodatkowym powierzchniom, które stanowią doskonały łącznik pomiędzy otoczeniem a domem, mieszkanie zyskuje więcej światła, przestrzeni i możliwości niecodziennej aranżacji i wystroju.

Przygotowane na podstawie strony  PBG Erigo Poznań

Share:
  • googleplus
  • linkedin
  • tumblr
  • rss
  • pinterest

Autor: MegaNews

There are 0 comments

Leave a comment

Want to express your opinion?
Leave a reply!

Przeczytaj poprzedni wpis:
Pekaes – stopniowe poszerzanie usług oraz wdrażanie spedycji kolejowej

Przedsiębiorstwo Pekaes ma swoje miejsce na rynku polskich przewoźników już od ponad pół wieku (a konkretnie od roku 1958, kiedy...

Zamknij