Turystyka
0

Egzotyczne wakacje na Kubie

Kuba od wielu lat stanowi marzenie niejednego Polaka – pięknie położona wyspa kusi nie tylko egzotyczną przyrodą, ale i fascynującą historią. Kuba to wyspiarskie państwo położone na przepięknym Morzu Karaibskim – turyści zachwyceni są tutejszymi plażami oraz krystalicznie czystą wodą. Na uwagę zasługują też wspaniałe rafy koralowe oraz flora i fauna morska. Jak zaplanować wymarzony […]

Kuba od wielu lat stanowi marzenie niejednego Polaka – pięknie położona wyspa kusi nie tylko egzotyczną przyrodą, ale i fascynującą historią. Kuba to wyspiarskie państwo położone na przepięknym Morzu Karaibskim – turyści zachwyceni są tutejszymi plażami oraz krystalicznie czystą wodą. Na uwagę zasługują też wspaniałe rafy koralowe oraz flora i fauna morska. Jak zaplanować wymarzony urlop na Kubie?

Turyści bardzo rzadko decydują się na samodzielne zaplanowanie urlopu na Kubie – wymaga to nie tylko czasu, ale i znacznie większych nakładów finansowych. Znacznie lepszą opcją jest skorzystanie z oferty topowych biur podróży, które organizują takie wyjazdy w znacznie niższych cenach. W cenę wyjazdu wchodzą: przelot, transfer z lotniska, opiekę rezydenta, zakwaterowanie, wyżywienie, ubezpieczenie turystyczne, możliwość korzystania z hotelowego basenu i wiele innych. Podczas kupowania konkretnej wycieczki warto zapytać o zakwaterowanie: gdzie dokładnie znajduje się hotel oraz jak wygląda kwestia wyżywienia. Najczęściej w hotelach takich oferowane jest jedzenie złożone z lokalnych produktów oraz posiłki kontynentalne.

Główne atrakcje Kuby

Podczas pobytu na Kubie turyści chętnie korzystają z uroków wczasów nad wodą. Morze Karaibskie to idealne miejsce do odpoczynku, penetrowania morskiego dna. Na plażach funkcjonuje wiele wypożyczalni sprzętu sportowego, rowerów wodnych, łódek. Osoby szukające większych wrażeń mogą wykupić rejsy katamaranami. Możliwe jest tu też nurkowanie z instruktorem lub samodzielnie, z rurką i maską.

Osoby spędzające wczasy na Kubie mogą zdecydować się też na samodzielnie zwiedzanie wyspy – pomogą w tym wypożyczalnie samochodowe oraz wypożyczalnie skuterów czy rowerów. Biuro podróży umożliwia też wykupienie sobie wycieczek fakultatywnych – są one dodatkowo płatne. Najczęściej wycieczki organizowane są do Hawany, aby poznać to zabytkowe miasto z bliska. Wśród innych wyjazdów wymienia się przede wszystkim wyjazdy do parków rozrywki, wypady o charakterze sportowym. Osoby zainteresowane mogą też uczestniczyć w wypadach dalekomorskich na wędkowanie.

Kuba to idealne miejsce odpoczynku dla całej rodziny – biuro podróży zapewnia maksimum opieki i bezpieczeństwa po dotarciu na wyspę. Turyści mogą korzystać z pomocy rezydenta oraz samodzielnie organizować sobie czas. Ważne jest także to, że wczasy na Kubie dostępne są w coraz korzystniejszych cenach.

Share:
  • googleplus
  • linkedin
  • tumblr
  • rss
  • pinterest

Autor: MegaNews

There are 0 comments

Leave a comment

Want to express your opinion?
Leave a reply!

Przeczytaj poprzedni wpis:
tatry
Wypoczynek w Tatrach – jak go zaplanować?

Coraz więcej uwagi przykładamy do tego, jak i gdzie odpoczywamy. Polacy są świadomi potrzeby odpoczynku i relaksu – wpływa to...

Zamknij