Ciekawe
0

Ekologiczne mieszkanie – jak zadbać o lepsze środowisko wokół nas

Ekologia stanowi poważne zagadnienie, coraz częściej poruszane w ostatnich latach w Polsce. Mówi się o niej w kontekście globalnym, ale coraz częściej i lokalnym. W przedszkolach, szkołach podstawowych dzieci są edukowane względem konieczności zachowania czystości środowiska oraz o konsekwencjach śmiecenia, zatruwania ziemi odpadkami, toksycznymi substancjami. Jak my sami, w domowym zaciszu, możemy sprawić, że przyroda […]

Ekologia stanowi poważne zagadnienie, coraz częściej poruszane w ostatnich latach w Polsce. Mówi się o niej w kontekście globalnym, ale coraz częściej i lokalnym. W przedszkolach, szkołach podstawowych dzieci są edukowane względem konieczności zachowania czystości środowiska oraz o konsekwencjach śmiecenia, zatruwania ziemi odpadkami, toksycznymi substancjami. Jak my sami, w domowym zaciszu, możemy sprawić, że przyroda wokół nas stanie się czystsza i zdrowsza? Oto kilka patentów!

gift-1099751_1920

Papierowe torby zamiast plastikowych!

Z pewnością z każdych zakupów przynosimy przynajmniej jedną reklamówkę – zazwyczaj są one przydatne podczas pakowania owoców czy warzyw. Niestety, takie torebki to jedno z największych zagrożeń współczesnego świata i środowiska. Nie tylko są one szkodliwe dla zwierząt, ale też rozkładają się niezwykle długi czasu. Znacznie lepszym rozwiązaniem jest stosowanie toreb papierowych – na polskim rynku znajdziemy kilkunastu producentów oferujących takie rozwiązanie. Co ważne – papierowe torebki to nie tylko alternatywa dla klasycznych reklamówek sklepowych, ale też szeroki wybór toreb ozdobnych InDuplo. Producent oferuje ciekawe wzory i zróżnicowaną wielkość torebek. Wiele z nich dedykowanych jest na konkretne okazje, np. urodziny, imieniny, rocznicę ślubu, narodziny dziecka, chrzest i wiele innych.

Papierowe torby mają znacznie krótszą żywotność niż klasyczne, plastikowe reklamówki. Warto jednak pamiętać, że po zniszczeniu wystarczy wrzucić je do odpowiedniego kontenera na papier. Dzięki temu papierowa torba zostanie przekazana do recyklingu.

Oszczędzanie energii, wody

Wielkim problemem w naszych mieszkaniach jest zbyt mała dbałość o oszczędzanie wody czy energii. W przypadku wody wystarczy zakręcić kram podczas mycia zębów, a zamiast długiej kąpieli w wannie wziąć po prostu prysznic. W ten sposób zaoszczędzimy wodę, a jednocześnie uda nam się zmniejszyć nasze rachunki.

Share:
  • googleplus
  • linkedin
  • tumblr
  • rss
  • pinterest

Autor: MegaNews

There are 0 comments

Leave a comment

Want to express your opinion?
Leave a reply!

Przeczytaj poprzedni wpis:
Treningi piłkarskie – samodzielnie, czy nie?
Treningi piłkarskie – samodzielnie, czy nie?

Nie da się zaprzeczyć, że realizowanie treningów piłkarskich jest dla wielu młodych osób bardzo ważne i niekiedy poświęcają oni każdą...

Zamknij