Ciekawe
0

Ekstremalnie zniszczone włosy? Mamy na to sposób!

Obecnie żyjemy w takich czasach, że niemal wszystko może nas uczulić, osłabić i wprawić w różne choroby. Niestety to dotyczy każdej sfery naszego życia, a także ciała, dlatego na przykład skóra czy włosy nie pozostają nietknięte. Częste mycie, suszenie, używanie dużej liczby kosmetyków może osłabić strukturę włosów. Wiesz jak kiedyś rozwiązywano taki problem? Ostrym cięciem. […]

Obecnie żyjemy w takich czasach, że niemal wszystko może nas uczulić, osłabić i wprawić w różne choroby. Niestety to dotyczy każdej sfery naszego życia, a także ciała, dlatego na przykład skóra czy włosy nie pozostają nietknięte. Częste mycie, suszenie, używanie dużej liczby kosmetyków może osłabić strukturę włosów. Wiesz jak kiedyś rozwiązywano taki problem? Ostrym cięciem. Obecnie nie trzeba stosować tak radykalnych sposobów – zobacz jakie są inne rozwiązania.

2

Zarówno nasza skóra jak i włosy należą do bardzo delikatnych i podatnych na negatywne działanie części organizmu. Wystarczy chociażby twarda woda, aby skóra twarzy zaczęła się przesuszać lub mieć inne problemy. Podobnie jest z włosami, twarda woda, złe kosmetyki, nadmiar pianek, past fryzjerskich czy innych produktów do stylizacji osłabia włosy. Jaki jest efekt?

Włosy błagające o litość

Jak rozpoznać, że nasze włosy chcą powiedzieć „stop, litości”. Otóż, najczęściej zaczynają się źle układać, a my stosujemy przez to coraz więcej kosmetyków, aby utrzymać je w ładzie. Łamią się i wypadają, a to jest tylko i wyłącznie początek do tego, by osłabić ich strukturę. Gorące kąpiele, obróbka termiczna (suszarka, prostownica) i tony kosmetyków negatywnie odbijają się później na włosach. Czy to już za późno? Niekoniecznie! Wypróbuj szampony i serum oraz inne magiczne produkty, które pomogą Ci odzyskać kontrolę na swojej głowie.

Zasady pielęgnacji

Jeżeli chcesz na nowo cieszyć się gładkimi, zdrowymi włosami, na jakiś czas odrzuć kosmetyki do stylizacji, prostownice, suszarki i inne tego typu przedmioty. Kup szampon z serum głęboko odżywiającym, nie zapomnij też o odżywkach, maskach, mgiełkach, które będą dodawać odpowiednich składników. Skup się na kosmetykach do regeneracji i głębokiego nawilżania i odbudowy. Jednak magia całej ochrony nie tkwi tylko i wyłącznie w serum czy szamponach do włosów, a w.. odpowiedniej pielęgnacji. Myj włosy w letniej wodzie, aby nie przegrzać ich, a gdy je płuczesz z kosmetyków, na koniec powinnaś zamknąć strukturę włosów stosując.. najbardziej zimną wodę, jaką jesteś w stanie znieść. Może to początkowo być bolesne, bo zimno nie zawsze jest przez nas akceptowane, ale za to włosy lubią takie kuracje. W ten sposób struktura włosa się zamyka, a tym samym wygładza i nie obciąża tak całego włosa i cebulki. Zafunduj sobie taką kurację i zobacz różnicę!

Więcej: http://sklep.farmona.pl/szampony-do-wlosow-radical/929-radical-szampon-odbudowujacy-330ml-5900117099407.html

Share:
  • googleplus
  • linkedin
  • tumblr
  • rss
  • pinterest

Autor: MegaNews

There are 0 comments

Leave a comment

Want to express your opinion?
Leave a reply!

Przeczytaj poprzedni wpis:
Nietypowo urządzona jadalnia

Jadalnie zyskują na znaczeniu – widać to nie tylko w zainteresowaniu konkretnymi meblami, jak i znacznie większą ilością aranżacji jadalni...

Zamknij