Ciekawe
0

Elektroniczna dokumentacja medyczna – czy warto czekać do 2017 roku?

Rozporządzenie Ministra Zdrowia z 21 grudnia 2010 r. wskazuje na to, że już od 1 stycznia przyszłego roku (tj. 2017), każda placówka medyczna, przychodnia lekarska, klinika, gabinet prywatny, a także pozostałe punkty świadczące pomoc medyczną, dokumentację medyczną będą mogły prowadzić wyłącznie w formie elektronicznej. To oznacza, że w pierwszej kolejności zostaną zmuszone do inwestycji w […]

Elektroniczna dokumentacja medyczna

Rozporządzenie Ministra Zdrowia z 21 grudnia 2010 r. wskazuje na to, że już od 1 stycznia przyszłego roku (tj. 2017), każda placówka medyczna, przychodnia lekarska, klinika, gabinet prywatny, a także pozostałe punkty świadczące pomoc medyczną, dokumentację medyczną będą mogły prowadzić wyłącznie w formie elektronicznej. To oznacza, że w pierwszej kolejności zostaną zmuszone do inwestycji w wyspecjalizowane oprogramowanie komputerowe, przeznaczone do tego celu.

Kiedy zainwestować w oprogramowanie medyczne

Na inwestycję w oprogramowanie medyczne jest jeszcze trochę czasu – choć 2017 rok zbliża się wielkimi krokami. Mimo to wielu zarządzających punktami medycznymi zastanawia się, kiedy będzie ten odpowiedni moment na wprowadzenie danego narzędzia. Oprogramowanie przeznaczone do prowadzenia elektronicznej dokumentacji medycznej przyda się praktycznie już w tym momencie. Dokonując zakupu i instalacji tego programu, zarządzający zyskają przede wszystkim nowe możliwości, a także wygodę i satysfakcję z wykonywanej pracy. Jednak to nie wszystko, co przyniesie to nowoczesne narzędzie.

Kto najwięcej zyska na inwestycji w oprogramowanie

Trudno powiedzieć, kto najwięcej zyska, decydując się na stosowanie oprogramowania medycznego. Jednak przy dłuższym zastanowieniu można dojść do wniosku, że przychodnia. To głównie narzędzie pracy dla lekarzy, pielęgniarek i pozostałych osób pracujących w tym punkcie. Ci, którzy będą korzystać z tego oprogramowania, szybko rozliczą się z Narodowym Funduszem Zdrowia, zapoznają się z historią choroby pacjentów, wypiszą im czytelne recepty, a także zanotują kolejne informacje podczas nowej wizyty w gotowym formularzu. Każda czynność wykonywana w gabinecie i recepcji będzie przebiegała bardzo sprawnie oraz profesjonalnie. Wszystko wskazuje na to, że właśnie tego potrzebuje dzisiejsza służba zdrowia.

Korzyści ze stosowania programu medycznego

Wiele korzyści z tytułu stosowania oprogramowania medycznego już zostało zaprezentowane powyżej. Jednak trzeba jeszcze wspomnieć o tym, że dzięki programowi przychodnia lekarska jest profesjonalna i nowoczesna, a to bardzo przyciąga uwagę wielu osób. Wobec tego dzięki takiemu oprogramowaniu można zyskać nowych pacjentów, którzy zdecydują się na częstsze odwiedzanie danego punktu zależnie od potrzeby i będą polecać to miejsce innym, nie wspominając już o pozytywnych opiniach, których nie zabraknie, a to właśnie one staną się skuteczną reklamą.

Na stronie internetowej znajdującej się na pod adresem http://www.mediporta.pl/ można znaleźć więcej informacji dotyczących takiego oprogramowania. Warto poznać jego funkcje już dziś i sprawdzić możliwość dokonania zakupu programu jeszcze przed końcem 2016 roku. Im szybciej zarządzający przychodnią zdecyduje się na daną inwestycję, tym szybciej zacznie odnosić kolejne sukcesy i poprowadzi swoją przychodnię w kierunku rozwoju. To chyba wystarczająca motywacja do zakupu oprogramowania wcześniej, niż nakazuje prawo. Niektórzy już z niego korzystają. Teraz pora na pozostałych.

Share:
  • googleplus
  • linkedin
  • tumblr
  • rss
  • pinterest

Autor: MegaNews

There are 0 comments

Leave a comment

Want to express your opinion?
Leave a reply!

Przeczytaj poprzedni wpis:
Wybieramy meble do domowego biura

Coraz więcej z nas przynosi swoją pracę do domu. Zazwyczaj wynika to z olbrzymiej ilości obowiązków i ograniczonej ilości czasu...

Zamknij