Dom i wnetrze
0

Gdzie ustawić lampy ogrodowe?

Wybór odpowiedniego miejsca, w którym mają stanąć poszczególne elementy oświetlenia jest bardzo ważny, bowiem lampy ogrodowe muszą pełnić dwojaką funkcję. Po pierwsze mają być praktyczne, a po drugie powinny zdobić otoczenie. Jeśli jednak wybierzemy nieodpowiednie miejsce, wtedy zmarnujemy tylko pieniądze.   Najpierw opracuj plan Zanim wybierzesz się do sklepu na zakupu, ustal w jakim miejscu […]

lampy ogrodowe

Wybór odpowiedniego miejsca, w którym mają stanąć poszczególne elementy oświetlenia jest bardzo ważny, bowiem lampy ogrodowe muszą pełnić dwojaką funkcję. Po pierwsze mają być praktyczne, a po drugie powinny zdobić otoczenie. Jeśli jednak wybierzemy nieodpowiednie miejsce, wtedy zmarnujemy tylko pieniądze.

 

Najpierw opracuj plan

Zanim wybierzesz się do sklepu na zakupu, ustal w jakim miejscu chcesz rozstawić oświetlenie oraz jaką ma pełnić funkcję.

Ilość lamp ogrodowych jest uzależniona przede wszystkim od powierzchni ogrodu oraz tego jaki efekt chcemy uzyskać. Spora ilość lamp o dużej mocy oświetli nasz ogród mocno i wyraźnie, jednak jeśli chcemy nadać mu atmosferę tajemniczości i romantyzmu lepiej postawić na mniejsze i słabsze lampy.

 

Pamiętaj o umiarze

Zbyt wiele lamp może dać całkowicie nieestetyczny efekt. Dodatkowo jeśli każda z nich będzie inna nasz ogród może zostać pomylony z sklepem w którym je kupiliśmy. Pamiętaj, że co za dużo to niezdrowo.

 

Nie zapomnij o funkcjonalności

Dobierz lampy o odpowiedniej mocy, bowiem zbyt silne umieszczone za blisko roślin mogą je spalić. Podczas wyboru zwracaj uwagę na stopień ochrony, bowiem zbyt niski spowoduje że pod wpływem warunków atmosferycznych, lampy szybko się zepsują.

 

Przeczytaj też: Na jakie parametry zwrócić uwagę wybierając oświetlenie ogrodowe?

Share:
  • googleplus
  • linkedin
  • tumblr
  • rss
  • pinterest

Autor: MegaNews

There are 0 comments

Leave a comment

Want to express your opinion?
Leave a reply!

Przeczytaj poprzedni wpis:
Mój partner to Cesarz

Każdy z nas pragnie odnaleźć odpowiedniego partnera czy partnerkę, kogoś z kim będziemy mogli spędzić życie. Zależy nam na osobie,...

Zamknij