Ciekawe
0

Historia pewnego „powrotu do życia”

Opowiem Wam moją historię, być może wyda Wam się ona banalna i niepotrzebna, lecz może komuś pomoże. Ta historia to jest w sumie ciąg różnych historyjek, które prowadzą do jednego finału – przekonania się, ile można zaoszczędzić, kiedy… Ale o tym zaraz. Zacznę od tego, że co roku jeździłem za granicę, myślę że jak wielu […]

kursy walut onlineOpowiem Wam moją historię, być może wyda Wam się ona banalna i niepotrzebna, lecz może komuś pomoże. Ta historia to jest w sumie ciąg różnych historyjek, które prowadzą do jednego finału – przekonania się, ile można zaoszczędzić, kiedy… Ale o tym zaraz. Zacznę od tego, że co roku jeździłem za granicę, myślę że jak wielu z was, i za każdym razem, przed wyjazdem wymieniałem pieniądze w kantorze, albo w Polsce, albo już za granicą…

To zapewne w ogóle nie jest dziwne, gdyż jak wyjeżdżamy za granicę, to nie mamy przecież wyjścia, musimy wymienić walutę. Byłem w wielu krajach, tak więc miałem do czynienia z wieloma różnymi walutami. Dobrze mi się powodziło, więc każde kolejne wakacje to była jeszcze bardziej egzotyczna, jeszcze wspanialsza wycieczka. Trwało to tak dobrych kilka lat, aż w moim życiu pojawił się kryzys. Po prostu straciłem dobrą pracę, firma, którą założyłem sobie także nie poradziła. Zostały mi jednak oszczędności, więc wyjechałem za granicę, żeby przemyśleć wszystko i wrócić ze zdwojoną siłą.

Dopiero wtedy zauważyłem, że pieniądze przelatują mi przez palce. A wszystko dlatego, że w Internecie trafiłem na internetowy kantor (o którym wcześniej nie słyszałem) i gdzie sprawdziłem kursy walut online. Jakież było moje zdziwienie, kiedy się przekonałem, ile pieniędzy straciłem wymieniają pieniądze w normalnym kantorze. Być może zobaczyłem to teraz, gdyż taka możliwość się pojawiła w sieci, być może zobaczyłem to, gdy zacząłem mieć problemy finansowe. No ale skorzystałem z takiej możliwości i uwierz lub nie, ale dzięki internetowemu kantorowi zacząłem odzyskiwać wiarę w siebie. Pieniądze zaczęły pracować jak kiedyś. Pracowałem wcześniej w branży finansowej, więc szybko ogarnąłem wszystkie zależności, które rządzą tymi kantorami, ale myślę, że system działania e-kantorów jest zrozumiały dla przeciętnego człowieka.

Najważniejsza zasada jest taka, że wymieniasz walutę bez spreadu. To oznacza, iż jedynym pośrednikiem naszych transakcji jest serwis, w którym jesteśmy zarejestrowani. To pozwala na naprawdę udane transakcje, gdyż nie musimy się dzielić swoimi pieniędzmi z bankiem lub inną instytucją. I wiesz, po pewnym czasie zacząłem sprawdzać, jak dużo pieniędzy wymieniałam kiedyś tradycyjnie – u nas w kraju, czy już a granicą, i dosłowni złapałem się kilka razy za głowę, ile przez to straciłem. Od tamtej pory, jak wymiana waluty, to tylko w internetowym kantorze.

Share:
  • googleplus
  • linkedin
  • tumblr
  • rss
  • pinterest

Autor: MegaNews

There are 0 comments

Leave a comment

Want to express your opinion?
Leave a reply!

Przeczytaj poprzedni wpis:
Oltomax – złomowanie samochodu Mysłowice i Dąbrowa Górnicza

Gdy nasz samochód nie nadaje się już do użytku, jedyną słuszną drogą jest oddanie go do stacji demontażu pojazdów.

Zamknij