Ciekawe
0

Jak kupować ubrania dla dzieci?

Dzieci, zwłaszcza te, którym wyjątkowo bardzo spieszy się do dorosłości, lubią decydować o sobie same. Sprawia to, że są wymagającymi klientami. Projektanci mody dziecięcej starają się wychodzić latorośli naprzeciw, tworząc coraz bardziej wymyślne i nowoczesne projekty ubrań. Co zrobić, kiedy młodzieży absolutnie nic nie pasuje, a jednocześnie szafę zapełniają nienoszone ubrania? Najczęstsze błędy Każdy człowiek […]

Baby in heap of wear

Dzieci, zwłaszcza te, którym wyjątkowo bardzo spieszy się do dorosłości, lubią decydować o sobie same. Sprawia to, że są wymagającymi klientami. Projektanci mody dziecięcej starają się wychodzić latorośli naprzeciw, tworząc coraz bardziej wymyślne i nowoczesne projekty ubrań. Co zrobić, kiedy młodzieży absolutnie nic nie pasuje, a jednocześnie szafę zapełniają nienoszone ubrania?

Najczęstsze błędy

Każdy człowiek ma swój gust. Dorośli rozumieją, że oczekiwania co do produktów, które chcieliby kupić, nie zawsze są możliwe do spełnienia i racjonalnie wybierają towary. Ciężko jednak wyjaśnić dziecku, dlaczego nie może mieć tego, co chce, albo dlaczego musi nosić ubrania, które zupełnie nie trafiają w jego gust. Zwłaszcza przedszkolaki bywają bardzo wymagającymi modelami. Niejednokrotnie zdarza się, że rodzic dokonując zakupu ubrań dla swojej pociechy, kieruje się własnym gustem i swoimi sympatiami. Jednak po przyniesieniu ciuszków do domu okazuje się, że dziecko absolutnie nie zgodzi się ubrać nowego nabytku. Argument jest jasny i dość zrozumiały – odzież nie trafiła w gusta lub faktyczne potrzeby dziecka. Mamy często wykorzystują na zakupy moment nieuwagi swoich dzieci, dzień wyprzedaży lub wolną chwilę. Popełniają tym samym kardynalny błąd, kupując to, co według nich jest najbardziej odpowiednie. Oczywiście tłumaczenie takiego postępowania względami praktyczności jest bardzo uzasadnione. Dzieci często marudzą i długo męczą się z przymierzaniem ciuszków. Niestety, takie zakupy są najczęściej nietrafione i lądują na dnie szafy, odchodząc szybko w niepamięć.

Zakupy krok po kroku

Jak unikać pomyłek zakupowych? Przede wszystkim należy dać wybór pociesze. Maluch powinien móc zdecydować o ulubionym kolorze lub wzorze. Dobrze jest wyselekcjonować kilka modeli, które odpowiadają pod względem estetycznym także mamie i pozwolić dziecku dokonać szczegółowego wyboru jednej rzeczy. W ten sposób maluch nie zgubi się w gąszczu produktów, a rodzic uniknie niepotrzebnych łez i kłótni o niezależność.

Kiedy dziecko wybierze swój typ, należy koniecznie sprawdzić, czy ubranko posiada oryginalną metkę. Dobrze zorientować się, kto jest producentem, a także dokładnie sprawdzić rodzaj materiałów. Ubranka dziecięce powinny być wykonane z naturalnych tworzyw.  Sztuczne domieszki będą doprowadzały do pocenia się i dyskomfortu. Jeśli tekstylia były farbowane, powinny być w odpowiedni sposób oznaczone, a użyte do tego barwniki muszą bazować na naturalnych produktach. Nie warto inwestować w ciuszki delikatne, które szybko się zniszczą, chyba że mają być one użyte tylko raz na specjalną okazję. Duża ilość ozdobników może przeszkadzać dziecku w swobodnym poruszaniu się. Kolorowe cekiny będą odpadać, nitki sprują się, a pociecha może zahaczać o nie rączkami. Najważniejszą cechą produktu dla maleństwa powinien być jednak rozmiar. Odzież pod żadnym warunkiem nie może być zbyt ciasna. Na zimę lepiej kupować większe ubranka, aby ubrać malucha „na cebulkę”. Założenie kilku ciepłych warstw sprawdzi się lepiej niż wkładanie jednego, bardzo grubego elementu garderoby. Tuż po przyjściu do domu należy bezwarunkowo wyprać każdą odzież dziecięcą, zwłaszcza robiąc zakupy w marketach lub na wyprzedażach. Delikatna skóra malucha może zostać podrażniona przez bakterie, znajdujące się na ciuszkach.

Tak wykonane zakupy zadowolą każdego, nawet najbardziej wymagającego brzdąca, a rodzicom zapewnią komfort psychiczny i oszczędność.

Więcej: http://cocoshki.pl/pl/c/MINI-RODINI/247

Share:
  • googleplus
  • linkedin
  • tumblr
  • rss
  • pinterest

Autor: MegaNews

There are 0 comments

Leave a comment

Want to express your opinion?
Leave a reply!

Przeczytaj poprzedni wpis:
3 generacje rodzinnego SUV-a

Santa Fe to najbardziej popularny SUV, który zjechał z linii produkcyjnej Hyundaia. Stał się pierwowzorem wyprodukowanego w 2009 roku Hyundaia...

Zamknij