Zdrowie i uroda
0

Jak poprawić wygląd swoich zębów?

Polacy są coraz bardziej świadomi tego, jak ważne jest dbanie o nasze zęby: nie tylko ze względu na zdrowie, ale i estetyczny wygląd naszego uśmiechu. Gabinety stomatologiczne i implantologiczne mają wizyty zapisane na kolejne miesiące do przodu, a sami dentyści przeciągają godziny pracy, aby wszyscy zainteresowani mieli okazję chociażby na konsultację. Z jakimi problemami najczęściej […]

Polacy są coraz bardziej świadomi tego, jak ważne jest dbanie o nasze zęby: nie tylko ze względu na zdrowie, ale i estetyczny wygląd naszego uśmiechu. Gabinety stomatologiczne i implantologiczne mają wizyty zapisane na kolejne miesiące do przodu, a sami dentyści przeciągają godziny pracy, aby wszyscy zainteresowani mieli okazję chociażby na konsultację. Z jakimi problemami najczęściej borykają się Polacy? Oto krótkie zestawienie.

teeth-797308_1920

Próchnica

Próchnica określana jest jako choroba społeczna – szacuje się, że obecnie nawet dzieci w wieku niemowlęcym mogą posiadać ząbki mleczne zajęte próchnicą. Aby doszło do rozwoju tej groźnej choroby konieczne jest wystąpienie w tym samym czasie kilku czynników: niedostatecznej higieny, obecności bakterii, płytki nazębnej oraz występowania licznych cukrów w naszym pożywieniu. Zmiany próchnicowe nietrudno zlokalizować na zębach – mają one ciemny kolor. Dzięki częstemu sprawdzaniu stanu naszego szkliwa możemy wykryć takie zmiany i leczyć je, kiedy są naprawdę niegroźne. Wtedy też leczenie trwa zaledwie kilka chwil i nie stanowi dla nas dyskomfortu. Kiedy zmiany są znacznie większe również leczenie jest dłuższe. Jeśli ząb jest całkowicie zniszczony przez próchnicę zaleca się jego uśmiercenie lub usunięcie.

Zęby złamane, ukruszone

Na estetykę naszych zębów wpływają wszelkie rysy, zmiany w ich kształcie. Ukruszyć ząb nietrudno: można to zrobić gryząc twarde orzechy lub też po prostu w wyniku wypadku, np. podczas uprawiania sportów. Po ukruszeniu musimy zadecydować, jaką formę leczenia wybrać. Możemy ząb uzupełnić lub też skorzystać z możliwości, jakie dają licówki porcelanowe. Te eleganckie nakładki są przytwierdzane na stałe, dzięki czemu skutecznie chronią ząb i ukrywają zniekształcenia.

W przypadku braku zęba najlepszym rozwiązaniem jest stosowanie implantów. W przypadku leczenia implantologicznego konieczne jest wcześniejsze wykonanie zdjęcia rentgenowskiego i określenie, czy implant ma szansę na wrośnięcie w kość. Sam proces leczenia trwa kilka miesięcy.

Share:
  • googleplus
  • linkedin
  • tumblr
  • rss
  • pinterest

Autor: MegaNews

There are 0 comments

Leave a comment

Want to express your opinion?
Leave a reply!

Przeczytaj poprzedni wpis:
Regały w mieszkaniu – jak je funkcjonalne wykorzystać?
Regały w mieszkaniu – jak je funkcjonalne wykorzystać?

Książki, pamiątki z podróży, drobiazgi, zdjęcia w ramkach – wszystkie te drobiazgi zajmują wiele miejsca, szczególnie kiedy mamy skłonność do...

Zamknij