Zdrowie i uroda
0

Jak prawidłowo dbać o włosy?

Nasze włosy powinny być naszą ozdobą: odpowiednio przycięte, ułożone czy też spięte, czyste. Niestety, każdego dnia narażone są one na działanie licznych, szkodliwych czynników. Przede wszystkim są to liczne zanieczyszczenia obecne w powietrzu. Pył osiadający na naszych włosach obciąża je, sprawia, że są one pozbawione blasku. Innym problemem są liczne kosmetyki stosowane w celu uzyskania […]

musician-664432_1920
Nasze włosy powinny być naszą ozdobą: odpowiednio przycięte, ułożone czy też spięte, czyste. Niestety, każdego dnia narażone są one na działanie licznych, szkodliwych czynników. Przede wszystkim są to liczne zanieczyszczenia obecne w powietrzu. Pył osiadający na naszych włosach obciąża je, sprawia, że są one pozbawione blasku. Innym problemem są liczne kosmetyki stosowane w celu uzyskania wymarzonej fryzury – nadmierne stosowanie lakierów, pianek oraz wosków sprawia, że włosy stają się zniszczone, cienkie, bardziej podatne na złamania. Jak radzić sobie z tą sytuacją?

Z jakimi problemami borykają się nasze włosy?

Przede wszystkim konieczne jest przyjrzenie się codziennej pielęgnacji naszych włosów i odpowiedz na pytania: jak często myjemy głowę? Czy nasze włosy łamią się? Czy zauważamy problem z łupieżem? Dzięki szczerym odpowiedziom znacznie szybciej określimy stan naszej skóry głowy i będziemy mogli szukać odpowiednich kosmetyków pielęgnacyjnych. A tych na polskim rynku jest olbrzymia ilość!
Z pewnością warto zainteresować się łagodnymi szamponami i odżywkami – szukajmy tych produktów, które w swoim składzie nie posiadają parabenów, konserwantów, chemicznych substancji. Im szampon delikatniejszy, tym lepiej dla naszej skóry głowy. W przypadku silnie chemicznych kosmetyków substancje w nich zawarte mogą podrażniać skórę, powodować powstawanie łupieżu, wyjałowienie, pozbawienie naturalnej warstwy ochronnej.

Wybierając delikatne szampony i odżywki sprawdzajmy, dla jakich włosów są one przeznaczone. Z pewnością w ich składzie znajdziemy pokrzywę, wyciąg ze skrzypu polnego, wyciąg z rzepy i wielu innych roślin. Naturalne substancje zawarte w tych roślinach z pewnością wpłyną pozytywnie na stan naszej głowy.
Wysokiej jakości produktów do oczyszczania skóry głowy warto szukać na splendore.pl.

Share:
  • googleplus
  • linkedin
  • tumblr
  • rss
  • pinterest

Autor: MegaNews

There are 0 comments

Leave a comment

Want to express your opinion?
Leave a reply!

Przeczytaj poprzedni wpis:
depilacja laserowa szyja i kark
Czy depilacja laserowa jest bezpieczna

Depilacja, czyli usuwanie owłosienia z różnych partii ciała może wywołać niepożądane skutki. Wszystko zależy od zastosowanej metody i przestrzegania zaleceń...

Zamknij