Dom i wnetrze
0

Jak przyciągnąć gości do restauracji?

Jeśli prowadzisz własną restaurację lub bar, na pewno znasz podstawy marketingu, zarządzania takim lokalem i masz podstawową wiedzę na temat gastronomii. Może się okazać, że mimo to trudno Ci zdobyć klienta, a także ci stali nie odwiedzają Cię zbyt często. Być może jedna niewielka zmiana, którą wprowadzisz w swoim lokalu może coś w tej kwestii […]

aranżacja, aranżacja wnętrz

aranżacja, aranżacja wnętrz

Jeśli prowadzisz własną restaurację lub bar, na pewno znasz podstawy marketingu, zarządzania takim lokalem i masz podstawową wiedzę na temat gastronomii. Może się okazać, że mimo to trudno Ci zdobyć klienta, a także ci stali nie odwiedzają Cię zbyt często. Być może jedna niewielka zmiana, którą wprowadzisz w swoim lokalu może coś w tej kwestii poprawić. Prowadzenie baru lub restauracji to niełatwa sprawa i mogłeś po prostu o czymś zapomnieć.

Wykorzystaj przestrzeń

Być może w Twojej restauracji jest jakaś niewykorzystana przestrzeń, która się marnuje. A może znajduje się ona pod lokalem? Tymczasem podczas miesięcy letnich, goście najchętniej jedzą właśnie na świeżym powietrzu. Wystaw ładne meble technorattannowe na taras – chociażby jeden czy dwa stoliki i zobacz, że po krótkim czasie będą wiecznie zajęte. Szczególnie, jeśli Twój lokal znajduje się w przyjemnym lub ciekawym i ruchliwym miejscu.

Pamiętaj o uśmiechu

Może wydawać się to niewielkim, mało istotnym detalem, ale bardzo wpływa na odbiór restauracji przez gości. Zarówno właściciel, jak i kelnerzy obsługujący klientów powinni być serdeczni i uśmiechnięci. To nic nie kosztuje, a goście będą czuli, że są po prostu mile widziani w Twojej restauracji. Przyjazne nastawienie do klienta to podstawa.

Prosta karta

Zazwyczaj goście nie lubią, kiedy karta dań zawiera kilkadziesiąt pozycji. Trudno się z nią zapoznać, ciężko podjąć decyzję, a także można odnieść wrażenie, że nie wszystkie potrawy będą świeże, bo trudno jest zgromadzić tak dużą ilość produktów naraz.
Lepiej ograniczyć się do kilkunastu pozycji w karcie, ale zadbać o to, żeby były to posiłki smaczne, świeże i pięknie podane. Przede wszystkim jednak porcje muszą być zawsze takiej samej wielkości i powinny zawsze smakować tak samo. Goście często wracają do miejsc, w których wiedzą, czego się spodziewać, aby jeszcze raz poczuć smak czegoś, co im zasmakowało. Zadbaj zatem aby składniki pochodziły zawsze od tych samych, zaufanych dostawców.

Dobry kucharz

O sukcesie baru lub restauracji decyduje przede wszystkim dobra kuchnia. Dlatego warto znaleźć zdolnego, oddanego pracy kucharza, który zna się na rzeczy.
Jeśli Twoja restauracja ma określony profil, na przykład jest włoska, tajska czy francuska – sprawdź, czy Twój kucharz wie o tej kuchni coś więcej niż to, że we Włoszech lubią jeść makaron. Oczywiście, idealnym rozwiązaniem byłby rodowity kucharz, który rozumie kulturę i kuchnię swojego kraju.

Wystrój

Oprócz smacznej i ładnie podanej zawartości talerza warto pomyśleć także o ciekawym, pasującym do charakteru restauracji wystroju. Inaczej umeblowana będzie karczma serwująca tradycyjne dania, a inaczej elegancka japońska restauracja. Warto zadbać także o oryginalne detale – solniczki i pieprzniczki na stołach mogą mieć ciekawe kształty, a serwetki oryginalne nadruki.

Sposobów na przyciągnięcie klientów do Twojej restauracji jest wiele: poświęcenie im więcej uśmiechu i uwagi, meble technorattannowe na taras, aby zachęcić gości do biesiadowania na powietrzu czy interesujący wystrój, zapraszający do wejścia. Sam musisz określić, czego do tej pory brakowało w Twoim lokalu i nad czym musisz popracować.meble technorattannowe na tarasmeble technorattannowe na tarasJak przyciągnąć gości do restauracji?, meble technorattannowe na taras, aranżacja, aranżacja wnętrzJak przyciągnąć gości do restauracji?, meble technorattannowe na taras, aranżacja, aranżacja wnętrz

The review

0%
meble technorattannowe na tarasmeble technorattannowe na tarasmeble technorattannowe na taras meble technorattannowe na taras%
Share:
  • googleplus
  • linkedin
  • tumblr
  • rss
  • pinterest

Autor: Zenek

There are 0 comments

Leave a comment

Want to express your opinion?
Leave a reply!

Przeczytaj poprzedni wpis:
Jak zyskać najtańsze OC?

Kończy ci się umowa z ubezpieczycielem? Najwyższy czas, by ją przedłużyć. Warto zająć się tym odpowiednio wcześnie, by potem niepotrzebnie...

Zamknij