Dom i wnetrze
0

Jak skutecznie zasłonić okna?

Polacy niezwykle silnie chronią swoją prywatność – dotyczy to przede wszystkim mieszkańców bloków, którzy nie chcą, aby przechodnie mieli możliwość zaglądania do ich mieszkań przez nieosłonięte okna. Obecnie istnieje wiele ciekawych sposobów na to, aby zasłonić okna i uchronić się przed ciekawskimi spojrzeniami. Jakie to sposoby? Do niedawna w mieszkaniach czy w domach królowały przede […]

Jak skutecznie zasłonić okna?
Polacy niezwykle silnie chronią swoją prywatność – dotyczy to przede wszystkim mieszkańców bloków, którzy nie chcą, aby przechodnie mieli możliwość zaglądania do ich mieszkań przez nieosłonięte okna. Obecnie istnieje wiele ciekawych sposobów na to, aby zasłonić okna i uchronić się przed ciekawskimi spojrzeniami. Jakie to sposoby?

Do niedawna w mieszkaniach czy w domach królowały przede wszystkim grube zasłony i firany. Rozwiązanie to faktycznie pozwalało na odgrodzenie się od widoku z zewnątrz, ale także na skuteczne zasłonięcie okien np. nocą i porankami, aby światło latarni czy wschodzącego słońca nie wpadało do wnętrza pomieszczenia i nie przeszkadzało w śnie. Obecnie firany i kotary odchodzą do lamusa – uważa się je za zbyt ciężkie, mogą one optycznie pomniejszać pomieszczenia, szczególnie blokowe.

Może rolety?

Znacznie nowocześniejszym rozwiązaniem jest stosowanie eleganckich rolet i zasłon. Są one tworzone z różnorodnych materiałów, jednak to, co najbardziej przykuwa uwagę to ich wzornictwo. Rolety rzymskie czy klasyczne mogą być gładkie, wykonane w jednym kolorze. Dużym zainteresowaniem cieszą się jednak modele o interesujących wzorach, z grafikami. Dodatkowo są one odporne na ścieranie czy uszkodzenia.
O modnych oknach czytaj więcej na http://oknar-wroclaw.pl

Share:
  • googleplus
  • linkedin
  • tumblr
  • rss
  • pinterest

Autor: MegaNews

There are 0 comments

Leave a comment

Want to express your opinion?
Leave a reply!

Przeczytaj poprzedni wpis:
Awaria zmywarki – jak ją usunąć?

W epoce zmywarek ręczne zmywanie naczyń jest już niemalże jak pranie na tarze w rzece. Zmywarka to przede wszystkim oszczędność...

Zamknij