Dom i wnetrze
0

Jak urządzić nowoczesne mieszkanie?

Klasyczne wnętrza z pozoru są bezpieczne, dobrze znane i eleganckie. Można zarzucić im jednak także, że są zbyt zachowawcze i zwyczajnie nudne. Z tego powodu wielu ludzi, szczególnie młodych, decyduje się na urządzanie mieszkania w nowoczesnym stylu. Jakie elementy on obejmuje i jak można wprowadzić lekki powiew nowatorskości w swoje wnętrza? Łazienka Jeśli chodzi o […]

Klasyczne wnętrza z pozoru są bezpieczne, dobrze znane i eleganckie. Można zarzucić im jednak także, że są zbyt zachowawcze i zwyczajnie nudne. Z tego powodu wielu ludzi, szczególnie młodych, decyduje się na urządzanie mieszkania w nowoczesnym stylu. Jakie elementy on obejmuje i jak można wprowadzić lekki powiew nowatorskości w swoje wnętrza?

Łazienka

Jeśli chodzi o wyposażenie łazienki, nikt w tej sprawie nic nowego nie wymyśli. Pewne elementy armatury po prostu muszą się w niej znaleźć. Możemy jednak zadbać, aby ich wygląd był ciekawy, niestandardowy, nieco inny niż zwykle. wanny prostokątne czy umywalki w kształcie wielkiej misy będą prostymi, ale też nowocześnie wyglądającymi rozwiązaniami. Można także zadbać o oryginalną grafikę na ścianie – na przykład nadrukowaną na płytkę.

Kuchnia

W kuchni kuchenkę gazową zdecydowanie powinna zastąpić płyta indukcyjna – to nowocześniejsze oraz bardziej estetyczne rozwiązanie. Jest także zdecydowanie bezpieczniejsze. Ponadto warto postawić na ciekawy stół do jadalni. Interesującym rozwiązaniem są przezroczyste stoły lub te w intensywnych kolorach.
Możemy zdecydować się także na kuchnię oddzieloną od pokoju wyspą i stołkami barowymi postawionymi przy niej.
W kuchni warto także postawić na ciekawe, designerskie dodatki. Oryginalna taca czy zastawa to pozornie drobiazgi, ale mogą one zmienić charakter pomieszczenia.

Sypialnia

W pokoju, w którym śpimy można poeksperymentować, jeśli chodzi o oświetlenie. Może lampa imitująca światło świec? A może taka w kształcie wielkiego, czerwonego serca, dająca czerwono-różowe światło? Oświetlenie nocne nie musi być bardzo intensywne, można więc w jego przypadku zaszaleć pod kątem estetycznym.

Pokój dzienny

Jest cała masa rozwiązań, które możemy zastosować w pokoju dziennym, jeśli chcemy, aby wyglądał oryginalnie. W większości domów wygląda on bowiem podobnie – duża kanapa i fotele zwrócone przodem do sporej wielkości telewizora.
Wystarczy jednak zastąpić telewizor innym elementem, aby uzyskać ciekawy efekt. Może być to piękna półka na książki albo akwarium z kolorowymi rybkami.
Zamiast standardowych foteli, warto pomyśleć o designerskich meblach, które będą miały ciekawe kształty. Można zastąpić je także wygodnymi, miękkimi pufami, w których miło się siedzi albo leży.

Oryginalny wystrój mieszkania można uzyskać zarówno meblując swój kącik od samego początku, jak i wprowadzając drobne zmiany. W tym pierwszym przypadku dobrze sprawdzą się elementy jakie jak szklane stoły, wanny prostokątne, ciekawe fotele. Można też jednak zmienić charakter pomieszczenia przy niewielkim nakładzie czasu i środków za pomocą odpowiednich dodatków.

The review

0%
aranżacja, aranżacje
aranżacja%
aranżacja aranżacje%
aranżacje%
Share:
  • googleplus
  • linkedin
  • tumblr
  • rss
  • pinterest

Autor: Zenek

There are 0 comments

Leave a comment

Want to express your opinion?
Leave a reply!

Przeczytaj poprzedni wpis:
Dlaczego warto korzystać z usług trenera personalnego?

Aktualnie bardzo modna stała się aktywność fizyczna. Obecnie praktycznie każdy pragnie być "fit". Zdecydowanie najbardziej do ćwiczeń przykładają się kobiety,...

Zamknij