Dom i wnetrze
0

Jak wybrać biurko pod komputer?

Biurko pod komputer jest meblem, który jest wręcz niezbędny podczas codziennej pracy, a źle dobrane może być powodem nie tylko dyskomfortu, ale także problemów z kręgosłupem i cierpnących nóg. Na co więc zwrócić uwagę wybierając biurko pod komputer? Rozmiar Biurko pod komputer musi być odpowiedniej wysokości, a już najlepiej, żeby miało regulację wysokości, ale to […]

biurko pod komputerBiurko pod komputer jest meblem, który jest wręcz niezbędny podczas codziennej pracy, a źle dobrane może być powodem nie tylko dyskomfortu, ale także problemów z kręgosłupem i cierpnących nóg. Na co więc zwrócić uwagę wybierając biurko pod komputer?

Rozmiar

Biurko pod komputer musi być odpowiedniej wysokości, a już najlepiej, żeby miało regulację wysokości, ale to nie jedyna rzecz, na którą powinniśmy zwrócić uwagę. Ważnymi aspektami biurka są także rozmiar blatu i ilość miejsca przeznaczonego na nogi. Lepiej wybrać biurko, która gwarantuje więcej przestrzeni, niż takie, na którym nic się nie zmieści. Zasada jest prosta: im więcej miejsca, tym lepiej. Nie wolno zapominać o odpowiedniej głębokości blatu, bez tego nie będzie się dało wygodnie korzystać z monitora.

Rozmiar biurka zależny jest także od rodzaju wykonywanej pracy i ilości sprzętu, które chcemy na nim umieścić. Jeśli chcemy korzystać z dwóch monitorów, małe biurko nie jest najlepszym pomysłem, podobnie w przypadku, gdy pracujemy z dużą ilością dokumentów i papierów.

Wyznaczone miejsce na jednostkę centralną

Biurko pod komputer powinno gwarantować wygodny dostęp nie tylko do przedniego panelu komputera, ale również do wejść umieszczonych z tyłu. Podłączanie przewodów powinno być w miarę wygodne i nie wymagać wyciągnięcia całego komputera z przeznaczonej dla niego zatoki.

Kolejną istotną kwestią jest odpowiednia wentylacja. Jednostki centralne mają otwory wentylacyjne w różnych miejscach, a miejsce w którym znajduje się komputer pod żadnym pozorem nie powinno tego utrudniać. Ciekawym rozwiązaniem są otwory nawiercone w ścianach biurka, ale nie jest to najefektywniejszy sposób na zapewnienie właściwej wentylacji.

Miejsce na klawiaturę

Raczej zrezygnujmy z wysuwanych półek przeznaczonych na klawiaturę i mysz. Z pozoru takie rozwiązanie jest wygodne, prawda jest jednak taka, że nic bardziej mylnego. Klawiatura na osobnej półce znajduje się zazwyczaj po prostu za nisko. Jeśli chcemy mieć wysuwaną półkę, zwróćmy koniecznie uwagę na wysokość biurka.

Miejsce na listwę zasilającą

Dobrze zawczasu pomyśleć, gdzie umieścimy listwę zasilającą. Wartym rozważenia rozwiązaniem są wszelkiego rodzaju koszyczki montowane pod blatem biurka, na których możemy umieścić listwę. Można także postawić na szyny, którymi można poprowadzić kable, unikając chaosu pod biurkiem.

Share:
  • googleplus
  • linkedin
  • tumblr
  • rss
  • pinterest

Autor: MegaNews

There are 0 comments

Leave a comment

Want to express your opinion?
Leave a reply!

Przeczytaj poprzedni wpis:
firany i zasłony
Firany – krótki przewodnik po materiałach

Przy kupowaniu firany estetyka to nie wszystko. Liczy się również wygoda użytkowania, m.in. to czy tkaninę na firany trzeba po...

Zamknij