Dom i wnetrze
0

Jak wybrać odpowiednią pościel

Dobrej jakości pościel powinna być nie tylko miła w dotyku i pięknie wyglądać, ale również nie przysparzać problemów podczas jej czyszczenia czy prasowania. Najlepsze pościele są wykonane z materiałów naturalnych takich jak bawełna, len, wełna czy jedwab. Istnieje jednak jeden wyjątek, czyli dobrej jakości mikrofibra, która idealnie nadaje się dla osób cierpiących na alergię. Od […]

Jak wybrać odpowiednią pościel

Dobrej jakości pościel powinna być nie tylko miła w dotyku i pięknie wyglądać, ale również nie przysparzać problemów podczas jej czyszczenia czy prasowania.

Najlepsze pościele są wykonane z materiałów naturalnych takich jak bawełna, len, wełna czy jedwab. Istnieje jednak jeden wyjątek, czyli dobrej jakości mikrofibra, która idealnie nadaje się dla osób cierpiących na alergię.

Od tego jaki rodzaj tkaniny wybierzemy zależeć będzie odczuwane przez nas wrażenie chłodu, ciepła miękkości czy przytulności. Zupełnie inne doznania będą podczas snu w pościeli z jedwabiu lub bawełny. Różnicę można zauważyć nie tylko w wyglądzie i dotyku, ale również w cenie, która będzie zależna od wybranego przez nas materiału.

Obecnie produkuje się pościele z domieszką włókien syntetycznych, aby ułatwić nam prasowanie oraz zwiększyć trwałość tkaniny można ją po prostu wyprać, strząsnąć, następnie wysuszyć, a później po prostu złożyć i schować do następnego użycia bez konieczności prasowania.

Materiał z domieszką syntetyku nie nadaje się dla alergików i dzieci, a jeśli jest go więcej niż 50% powinniśmy bezwzględnie odłożyć taką pościel na półkę i poszukać innej. Musimy wiedzieć, że im mniej takiej domieszki w tkaninie, tym jest dla nasz zdrowsza.

Pamiętajmy również, że nie tylko pościel ma znaczenie. Materiał z jakiego wykonana jest nasza piżama również powinien być naturalny inaczej nie będzie miało znaczenia pod jakim przykryciem będziemy spać.

Czytaj więcej: modnaposciel.pl

Share:
  • googleplus
  • linkedin
  • tumblr
  • rss
  • pinterest

Autor: MegaNews

There are 0 comments

Leave a comment

Want to express your opinion?
Leave a reply!

Przeczytaj poprzedni wpis:
Dlaczego należy stosować pochłaniacze wilgoci

Podczas składowania wielu produktów jednym z czynników obniżających ich jakoś, a tym samym wartość, jest zbyt wysoka wilgotność. Zatem jak...

Zamknij