Dom i wnetrze
0

Jak wyposażyć ogród?

Posiadanie ogrodu lub działki umożliwia nam swobodne spędzanie wolnego czasu na powietrzu – jest wygodne i bezpieczne, ponieważ jesteśmy na swoim terenie. Dla niektórych posiadanie własnego kawałka ziemi to niezwykły przywilej. To nasz drugi dom. Z tego powodu urządzanie go zachodzi w podobny sposób, jak urządzanie mieszkania – chcemy dopieścić każdy detal i sprawić, żeby […]

26560771_mPosiadanie ogrodu lub działki umożliwia nam swobodne spędzanie wolnego czasu na powietrzu – jest wygodne i bezpieczne, ponieważ jesteśmy na swoim terenie. Dla niektórych posiadanie własnego kawałka ziemi to niezwykły przywilej. To nasz drugi dom.

Z tego powodu urządzanie go zachodzi w podobny sposób, jak urządzanie mieszkania – chcemy dopieścić każdy detal i sprawić, żeby wyglądał zachwycająco, a do tego był funkcjonalny. Im lepiej zaplanujemy wykończenie ogrodu oraz jego wyposażenie, tym lepiej będzie nam służył i wyglądał przez lata.

Od czego powinniśmy zacząć?

Oczywiście od dobrego projektu i trzymania się go. Na samym początku, kiedy dopiero kształtujemy nasz teren, powinniśmy pomyśleć o wyposażeniu go we wszystkie odpowiednie elementy, które ułatwią nam późniejszą pielęgnację ogrodu i przechowywanie sprzętu. Pomyślmy, gdzie będziemy chcieli trzymać śmietniki, postawmy niewielką szopkę, jeśli nie mamy garażu lub nie chcemy go zagracać, zbudujmy zbiornik wody, żeby móc wygodnie podlewać rośliny, załóżmy mały obornik i zbudujmy drewutnię, jeżeli używamy drewna opałowego. Słowem – już na początku powstawania ogrodu wyposażmy go w potrzebne nam elementy architektury.

Ustalmy również, gdzie chcemy odpoczywać, przyjmować gości, imprezować i jeść posiłki na świeżym powietrzu. Możemy stworzyć odpowiednią na to ocienioną altankę lub patio, a jeżeli mamy taras na nim urządzić główne centrum spotkań i relaksu. Warto jednak stworzyć także specjalne miejsce w ogrodzie, które przeznaczymy do siedzenia w nim – nie ma bowiem nic przyjemniejszego niż odpoczynek z widokiem na to, co stworzyliśmy.

Meble

Wyposażenie ogrodu w meble jest istotną częścią jego urządzania – to one posłużą nam do spędzania w nim czasu, przeznaczonego nie pracy a odpoczynkowi. Meble ogrodowe powinny być wygodne, trwałe i odporne na zmienne warunki atmosferyczne, takie jak deszcz i słońce. Jeśli wybieramy meble z metalowymi elementami, upewnijmy się, że są one ocynkowane lub w inny sposób zaimpregnowane przed rdzewieniem. Jeśli lubimy spożywać posiłku na świeżym powietrzu możemy zaopatrzyć się w specjalne zestawy – krzesła ze stołami lub ławami – będą one spójne w wyglądzie i możemy łatwo dostosować do nich inne dodatki. Jeśli w naszym ogrodzie nie ma zbyt wielu wysokich drzew, które mogłyby gwarantować nam przyjemny cień w upały – musimy zaopatrzyć się również w parasol lub namiot.

Więcej o meblach ogrodowych możesz dowiedzieć się tu: http://www.castorama.pl/produkty/ogrod/meble-i-dekoracje-ogrodowe/meble-ogrodowe.html

Share:
  • googleplus
  • linkedin
  • tumblr
  • rss
  • pinterest

Autor: MegaNews

There are 0 comments

Leave a comment

Want to express your opinion?
Leave a reply!

Przeczytaj poprzedni wpis:
Jak wybrać odpowiedni kolor farby?

Podczas remontu lub wykańczania mieszkania często borykamy się z różnymi dylematami – drewno czy jednak panele, jakie wybrać płytki ceramiczne...

Zamknij