Turystyka
0

Japonia

Japonia to kraj „Kwitnącej wiśni” leżący na wschodzie Azji ze stolicą w Tokio, bez wątpienia jest to jeden z najbardziej fascynujących miejsc na świecie. Niezwykła kultura łącząca głęboko zakorzenione tradycje z nowoczesnością. Różnorodność kraju jest ogromna, poznanie wszystkiego to ogromne wyzwanie dla odwiedzającego. Symbole Japonii to: samuraj, gejsza, sumo, sushi, origami, ogrody japońskie, zielona herbata, […]

japonia tokioJaponia to kraj „Kwitnącej wiśni” leżący na wschodzie Azji ze stolicą w Tokio, bez wątpienia jest to jeden z najbardziej fascynujących miejsc na świecie. Niezwykła kultura łącząca głęboko zakorzenione tradycje z nowoczesnością. Różnorodność kraju jest ogromna, poznanie wszystkiego to ogromne wyzwanie dla odwiedzającego.

Symbole Japonii to: samuraj, gejsza, sumo, sushi, origami, ogrody japońskie, zielona herbata, sake – są to pojęcia znane przez wszystkich. Ceremonia herbaciana jest niezwykłym rytuałem polegającym  na podawaniu i piciu zielonej herbaty. Istnieją specjalne szkoły, w których uczy się tej sztuki rozpowszechnionej już w XIV wieku.

W Japonii obowiązują odmienne zasady obyczajowe niż w Europie np. zasada prawej ręki, lewą wykonujemy tylko czynności higieniczne, należy zdejmować buty przez wejściem do domu, należy wystrzegać się wycierania nosa w miejscu publicznym, gestem powitalnym jest ukłon, w kraju nie ma zwyczaju dawania napiwków, a przed wejściem do autobusu czy metra trzeba ustawić się w kolejce.

Idealną pamiątką z Japonii będzie kimono, którego tradycja sięga VIII w.n.e., doskonały japoński miecz, drewniane lalki, ceramiczne maski. Praktyczną pamiątką może okazać się zestawy imbryków do parzenia herbaty, zastawy stołowe do przyrządzania sushi oraz naczynia do podawania sake.

Największe miasta Japonii to: metropolia Tokio, Kioto, Jokohama, Sapporo, Osaka, Kobe, Fukuoka. Wśród licznych atrakcji turystycznych tego fascynującego kraju znajdziemy mnóstwo bajecznych górskich zakątków, parków narodowych, pereł architektury czy ogrodów zachęcających do odpoczynku od miejskich dżungli. Zwiedzając Japonię tak naprawdę warto zgłębić jej kulturę. Poznać historię samurajów i ich kodeks bushido będący dziś podstawą funkcjonowania społeczeństwa japońskiego, kim są gejsze, czym jest manga, jak układa się ikebanę czy wiersze haiku. Japonia bardzo różni się od wielu krajów i to czyni ją tak wspaniałą, nietypową i interesującą.

Share:
  • googleplus
  • linkedin
  • tumblr
  • rss
  • pinterest

Autor: MegaNews

There are 0 comments

Leave a comment

Want to express your opinion?
Leave a reply!

Przeczytaj poprzedni wpis:
Wózki X-lander – wybór dla aktywnych

Wózki X-lander to klasa sama w sobie, a ich użytkownicy nie mają wątpliwości - wózki te nie mają sobie równych....

Zamknij