Turystyka
0

Jarmark bożonarodzeniowy Wrocław – dlaczego warto go zobaczyć?

Już od kilku lat, wraz z końcem listopada wrocławski rynek zamienia się w prawdziwą krainę świątecznego jarmarku. Pyszne specjały tradycyjnej polskiej kuchni, ochoczo rozśpiewane kolędy, ogromna choinka oraz rozrywki dla dzieci, sprawiają, że na rynek przyjeżdża każdego roku mnóstwo turystów. Dlaczego warto zobaczyć wrocławski jarmark? Każdy, kto przynajmniej raz odwiedził Wrocław w grudniu nie wybaczyłby […]

apartamentyJuż od kilku lat, wraz z końcem listopada wrocławski rynek zamienia się w prawdziwą krainę świątecznego jarmarku. Pyszne specjały tradycyjnej polskiej kuchni, ochoczo rozśpiewane kolędy, ogromna choinka oraz rozrywki dla dzieci, sprawiają, że na rynek przyjeżdża każdego roku mnóstwo turystów. Dlaczego warto zobaczyć wrocławski jarmark?

Każdy, kto przynajmniej raz odwiedził Wrocław w grudniu nie wybaczyłby sobie nieobecności na rynku. Panuje tam prawdziwie sielska atmosfera, którą codziennie do czerwoności podgrzewa grzane wino i rodzinna atmosfera.

Do dyspozycji turystów jest mnóstwo ciekawych atrakcji, każdego roku coraz więcej. Podobno, nie ma osoby, które wrocławski jarmark by się nie podobał. Skąd aż tak pochlebna ocena?

Zacznijmy od smakołyków

Święta to czas pysznych potraw, dzięki którym zwykle przybywa nam kilka kilogramów. Oczywiście nie zapomnieli o tym organizatorzy, którzy zaprosili do współpracy przedstawicieli pysznych regionalnych przysmaków z całej Polski. Entuzjaści oscypków przynajmniej na chwilę mogą poczuć się jak na Krupówkach, smakożercy miodu i domowego chleba mogą zajadać się pyszną pajdą prosto z pieca oraz popijać herbatkę z dodatkiem słodkiego daru od pszczółek.

To na wrocławskim rynku możemy się też przekonać jak smakują jadalne żołędzie, chałwa, prażone orzechy i wiele innych okazyjnych przysmaków.

Atrakcje dla dzieci i przyjemność dla rodziców

Na młodszych wielbicieli jarmarków czeka bajeczny lasek, gdzie można spotkać Jasia i Małgosię czy też Śpiącą Królewnę. Dzieci prawdopodobnie pierwszy raz w życiu mogą też poczuć przyjemność przejażdżki ogromnymi saniami świętego Mikołaja, które zaprzęgają ogromne renifery.

Co w tym czasie mogą robić rodzice? Aby rozgrzać swoje ciało, mogą np. napić się ciepłego, grzanego winka z dodatkiem pachnących przypraw. Z kolei Ci niepijący mogą popatrzeć na dekoracje lub nabyć pamiątki, które wystawione są na wielu stoiskach.

Jarmark został usytuowany w samym centrum miasta celowo. Głównie dlatego, aby wszyscy, którzy przybywają w tym okresie do Wrocławia mogli zobaczyć to, co przygotowały dla nich władze miasta. Szkoda byłoby przecież przeoczyć takie wydarzenie.

Ponadto, jarmark w tym miejscu umożliwia dobre usytuowanie z bogata bazą noclegową. W okolicy można bowiem zarezerwować przynajmniej kilka apartamentów. Nie dosyć, że usytuowanych w dobrym miejscu to jeszcze w wysokim standardzie i atrakcyjnej cenie.

Aby zobaczyć uroki wrocławskiego jarmarku warto się pospieszyć. Całość będzie dostępna dla zwiedzających do końca grudnia, a wiadomo, czas przed świętami zwykle upływa nam bardzo szybko i w bardzo dużym zabieganiu za prezentami.

Jarmark świąteczny to bez wątpliwości bardzo ciekawy pomysł i niezwykła alternatywa dla wszystkich tych osób, które pragną przybyć do Wrocławia i zobaczyć coś ciekawego. Dzięki jarmarkowi wrocławski rynek zamienia się nie do poznania, dzięki czemu wprowadza wszystkich w świąteczny nastrój zadumy i radości.

 

Share:
  • googleplus
  • linkedin
  • tumblr
  • rss
  • pinterest

Autor: MegaNews

There are 0 comments

Leave a comment

Want to express your opinion?
Leave a reply!

Przeczytaj poprzedni wpis:
Odgrzybianie pomieszczeń za pomocą elektroosmozy

Zastanawiasz się na tym co może wpływać na fakt iż twoje mieszkanie jest zawilgocone natomiast sąsiad nie ma z tym...

Zamknij