Turystyka
0

Jeden z najbardziej znanych szczytów w Tatrach

Wybierając się w Tatry, trudno wyobrazić sobie ich panoramę bez Giewontu. Jest to jeden z wielu szczytów zdobywanych zarówno przez miłośników gór, jak i turystów pragnących poczuć smak przygody. Giewont zachwyca każdego roku zdumiewającym pięknem krajobrazu. Zadziwiająca góra Będąc pierwszy raz w Tatrach, nie sposób nie zachwycić się Giewontem, który przypomina swoim kształtem sylwetkę śpiącego […]

giewont

Wybierając się w Tatry, trudno wyobrazić sobie ich panoramę bez Giewontu. Jest to jeden z wielu szczytów zdobywanych zarówno przez miłośników gór, jak i turystów pragnących poczuć smak przygody. Giewont zachwyca każdego roku zdumiewającym pięknem krajobrazu.

Zadziwiająca góra

Będąc pierwszy raz w Tatrach, nie sposób nie zachwycić się Giewontem, który przypomina swoim kształtem sylwetkę śpiącego rycerza. Legenda ta jest znana wszystkim mieszkańcom oraz bardzo chętnie opowiadana przez przewodników, dla których Tatry to pasja połączona z odkrywaniem tego, co niezwykłe w górach. Na szczyt Giewontu prowadzą trzy szlaki turystyczne, o różnym stopniu trudności.

Droga na ten jeden z najpopularniejszych szczytów w Tatrach prawie nigdy nie jest samotna. Trasa jest na tyle malownicza, że zachwyca bogactwem tatrzańskiej przyrody oraz wspaniałymi widokami. Na szczycie Giewontu wzniesiono 15 metrowy krzyż, który stał się obiektem licznych pielgrzymek o charakterze religijnym.

Będąc w okolicach tego szczytu, nie sposób opuścić gór bez zdobycia go. Jeśli trafimy na sprzyjające warunki atmosferyczne, wyprawa w te część Tatr na długo pozwoli nacieszyć się pięknymi widokami.

Czytaj więcej: Giewont

Share:
  • googleplus
  • linkedin
  • tumblr
  • rss
  • pinterest

Autor: MegaNews

There are 0 comments

Leave a comment

Want to express your opinion?
Leave a reply!

Przeczytaj poprzedni wpis:
wynajem laptopów
Wypożyczalnia sprzętu IT

Rynek nieustannie się zmienia, a przedsiębiorcy powinni przystosowywać się do wymagań klientów. Wiele firm inwestuje we własną infrastrukturę informatyczną, jednak...

Zamknij