Zdrowie i uroda
0

Kiedy kontrolować protezy zębów?

Protezy zębów trzeba kontrolować, nawet jeśli nie sprawiają specjalnych problemów. Dowiedz się, kiedy koniecznie musisz udać się na kontrolę do gabinetu stomatologicznego, żeby nie nabawić się nikomu niepotrzebnych problemów. Pierwsza wizyta kontrolna – tuż po założeniu protezy Pierwsza wizyta kontrolna czeka cię tuż po założeniu protezy. Stomatolodzy zazwyczaj zalecają, żeby pacjent pojawił się w ich […]

Proteza

Protezy zębów trzeba kontrolować, nawet jeśli nie sprawiają specjalnych problemów. Dowiedz się, kiedy koniecznie musisz udać się na kontrolę do gabinetu stomatologicznego, żeby nie nabawić się nikomu niepotrzebnych problemów.

Pierwsza wizyta kontrolna – tuż po założeniu protezy

Pierwsza wizyta kontrolna czeka cię tuż po założeniu protezy. Stomatolodzy zazwyczaj zalecają, żeby pacjent pojawił się w ich gabinecie w ciągu jednego lub dwóch dni. Dzięki temu można ostatecznie dopasować protezę i sprawdzić, czy cały zabieg jej dopasowania przebiegł w sposób prawidłowy.

Dodatkowo zaleca się także wizyty kontrolne przynajmniej raz na pół roku. Może jednak zaistnieć konieczność częstszych wizyt w gabinecie dentystycznym. Chcesz wiedzieć kiedy? Czytaj dalej.

Uwaga na ból – to zawsze zły znak

Dentyści do tworzenia protez zębowych używają coraz to nowszych technologii i narzędzi, nie zmienia to jednak faktu, że w dalszym ciągu może się zdarzyć, że proteza okaże się źle dopasowana i będzie sprawiać mniejsze lub większe problemy. Jeśli odczuwamy jakikolwiek dyskomfort spowodowany noszeniem protezy, musimy skontrolować ją u protetyka. Być może trzeba będzie wykonać poprawki albo założyć zupełnie nową, lepiej dopasowaną protezę.

Uszkodzona proteza = wizyta kontrolna

Protezy nigdy przenigdy nie można naprawiać na własną rękę, bo takimi działaniami możemy spowodować więcej złego niż dobrego. Takie domowe naprawy grożą trwałym uszkodzeniem protezy oraz problemami z otarciami i ranami w jamie ustnej. Jeśli proteza ulegnie uszkodzeniu, trzeba koniecznie odwiedzić protetyka – od tej reguły nie ma wyjątków.

Czytaj więcej: Protetyka Olsztyn.

Share:
  • googleplus
  • linkedin
  • tumblr
  • rss
  • pinterest

Autor: MegaNews

There are 0 comments

Leave a comment

Want to express your opinion?
Leave a reply!

Przeczytaj poprzedni wpis:
Najmłodsze Stare Miasto w Europie

Warszawska Starówka ma tragiczną historię. Szacuje się, że podczas II wojny światowej zostało zniszczone w 90 procentach. Na nasze szczęście,...

Zamknij