Technologia
0

Komu opłaca się hosting VPS

Hosting VPS jest pośrednim rozwiązaniem między hostingiem dedykowanym a współdzielonym. System jest skierowany do większych firm, które mają kilka tysięcy odwiedzających w ciągu dnia. Elastyczność hostingu umożliwia też skuteczne korzystanie z niego przez sklepy internetowe, które w ciągu rozwoju zwiększają zapotrzebowanie na pojemność dysku. Hosting VPS – czym jest? VPS hosting dzieli zasoby fizycznego serwera […]

Hosting VPS jest pośrednim rozwiązaniem między hostingiem dedykowanym a współdzielonym. System jest skierowany do większych firm, które mają kilka tysięcy odwiedzających w ciągu dnia. Elastyczność hostingu umożliwia też skuteczne korzystanie z niego przez sklepy internetowe, które w ciągu rozwoju zwiększają zapotrzebowanie na pojemność dysku.

Hosting VPS – czym jest?

VPS hosting dzieli zasoby fizycznego serwera na kilka lub kilkanaście elementów, które są podłączone do maszyny wirtualnej. Jest to pośrednie rozwiązanie pomiędzy hostingiem dedykowanym a współdzielonym. System ten zapewnia pełną rozdzielność środowisk, która gwarantuje całkowitą izolację uruchomionych procesów i niezależny dostęp do zasobów sieciowych, takich jak pamięć operacyjna czy karta sieciowa. Usługa działa na wielu systemach operacyjnych, takich jak: Windows, CentOS, Debian, Fedora czy Ubuntu. Przy uruchomieniu systemu użytkownik dostaje dostęp do panelu administracyjnego, gdzie może skonfigurować usługę według własnych potrzeb i instalować niezbędne aplikacje.

Hosting VPS pod sklep internetowy

Hosting VPS jest świetnym rozwiązaniem dla sklepu internetowego. Na tym serwerze można przygotować kompletne środowisko z funkcjami dopasowanymi do swoich potrzeb, np obsługą technologii Java lub sposobów płatności. Ze względu na wysoką elastyczność hostingu VPS, sklepy internetowe mogą zwiększać pojemność bazy danych wraz z rozwojem działalności. Przy starcie witryny, sklep zwykle nie generuje zbyt dużego ruchu. Z biegiem czasu jednak zainteresowanie sprzedażą może wzrosnąć, a wtedy nie ma czasu na zmianę rodzaju serwera. Migracje pomiędzy hostingami nie są wskazane, ponieważ łatwo stracić klientów w ważnym momencie rozwoju. Każdy serwer dostaje stały adres IP, który pozwala na zyskanie wyższej pozycji w wyszukiwarkach. W przypadku hostingu współdzielonego określa się zaufanie danego IP, sumując wszystkich klientów przypisanych do tego adresu. To znacznie obniża pozycjonowanie strony i zaufanie w oczach klientów.

Hosting VPS dla średnich i dużych firm

Hosting VPS jest idealnym rozwiązaniem dla właścicieli dużych firm, które są odwiedzane przez tysiące osób w ciągu dnia. Usługa sprawdzi się również dla komercyjnych blogów o dużym zasięgu i portali społecznościowych z kilkudziesięcioma tysiącami czytelników w trakcie miesiąca. Najlepsze firmy hostingowe oferują 4096 MB pamięci RAM, pojemność serwera o wartości 150 GB SSD oraz transfer miesięczny do 6000 GB, co stanowi potężne możliwości dla dużych firm. Tylko serwery dedykowane mogą mieć takie osiągi, jednak jest to dużo droższa opcja. Serwery zlokalizowane w Polsce mają też bardzo mały ping, czyli odpowiedź systemu (poniżej 50 ms). Dla dużych firm jest to niezbędny element dla sprawnie działającej witryny.

Share:
  • googleplus
  • linkedin
  • tumblr
  • rss
  • pinterest

Autor: MegaNews

There are 0 comments

Leave a comment

Want to express your opinion?
Leave a reply!

Przeczytaj poprzedni wpis:
Savoir-vivre w czasie lotu
Savoir-vivre w czasie lotu

Wraz z wejściem Polski do Unii Europejskiej, naszym krajem zainteresowały się tanie linie lotnicze, chętnie otwierające wiele międzynarodowych połączeń. Od...

Zamknij