Ciekawe
0

Kupno nieruchomości – co tak naprawdę nas motywuje?

Dlaczego tak naprawdę decydujemy się na zakup naszego wymarzonego domu lub mieszkania? Co w rzeczywistości przekonuje nas do podjęcia decyzji o wyborze nieruchomości? Wśród najczęściej wymienianych powodów wyróżnić należy dwa poniższe: chęć poprawy obecnych warunków mieszkaniowych – dotyczy to zarówno zakupu pierwszego mieszkania, jak i kolejnych, lepiej zaspokajających aktualne potrzeby rodziny. Jest to najbardziej naturalny […]

Kupno nieruchomości - co tak naprawdę nas motywuje

Dlaczego tak naprawdę decydujemy się na zakup naszego wymarzonego domu lub mieszkania? Co w rzeczywistości przekonuje nas do podjęcia decyzji o wyborze nieruchomości?

Wśród najczęściej wymienianych powodów wyróżnić należy dwa poniższe:

  1. chęć poprawy obecnych warunków mieszkaniowych – dotyczy to zarówno zakupu pierwszego mieszkania, jak i kolejnych, lepiej zaspokajających aktualne potrzeby rodziny. Jest to najbardziej naturalny powód nabywania nieruchomości.
  2. cel inwestycyjny – w wielu przypadkach nowo nabyte domy lub mieszkania traktowane są jako długotrwała lokata pieniędzy. Nieruchomość od zawsze postrzegana była w roli bezpiecznego kapitału, głównie ze względu na brak gwałtownych i niespodziewanych zmian w wartościach oraz skuteczną ochronę przed kradzieżą.

Zadziwiający jest również fakt, że więcej osób decyduje się za zakup domu, niż mieszkania. Coraz więcej osób korzysta także z usług profesjonalnych biur nieruchomości. Dlaczego? Po pierwsze oddajemy sprawę w ręce wykwalifikowanych pośredników nieruchomości. Co więcej, wszelkie sprawy formalne załatwiane są przez owe biuro, dzięki czemu zaoszczędzamy własny czas na zaznajomienie się z tematem i spełnienie wszelkich wymaganych kryteriów dokumentacyjnych. Co więcej, kupno nieruchomości wiąże się zawsze z dużymi kosztami, a co za tym idzie, każdy z nas chce zminimalizować ryzyko ewentualnych strat do minimum. Warto zatem tego typu decyzje podejmować z wielką rozwagą i pewnością.

Artykuł powstał przy udziale specjalistów z Investdom.pl

Share:
  • googleplus
  • linkedin
  • tumblr
  • rss
  • pinterest

Autor: MegaNews

There are 0 comments

Leave a comment

Want to express your opinion?
Leave a reply!

Przeczytaj poprzedni wpis:
Jak prawidłowo dbać o włosy?

Nasze włosy powinny być naszą ozdobą: odpowiednio przycięte, ułożone czy też spięte, czyste. Niestety, każdego dnia narażone są one na...

Zamknij