Motoryzacja
0

Lakier do felg w sprayu?

Jeszcze dwadzieścia, trzydzieści lat temu na polskich ulicach królowały Duże Fiaty, Polonezy i Syrenki. Nikt wtedy specjalnie nie myślał o tuningu i modyfikacjach pojazdów, a już samo posiadanie własnego samochodu było szczytem marzeń każdego Polaka. Dzisiaj jednak możemy zmienić wszystko – w tym również kolor naszych felg! Bardzo rzadko zdajemy sobie sprawę z tego, że […]

lakiery24

Jeszcze dwadzieścia, trzydzieści lat temu na polskich ulicach królowały Duże Fiaty, Polonezy i Syrenki. Nikt wtedy specjalnie nie myślał o tuningu i modyfikacjach pojazdów, a już samo posiadanie własnego samochodu było szczytem marzeń każdego Polaka. Dzisiaj jednak możemy zmienić wszystko – w tym również kolor naszych felg!

Bardzo rzadko zdajemy sobie sprawę z tego, że to właśnie felgi w dużej mierze odpowiadają za wizerunek naszego samochodu – nie mogą być ani zbyt duże, ani zbyt małe, zbyt kolorowe, ani zbyt monotonne – na czarne stalowe felgi z kołpakami lub zwykle aluminiowe felgi OEM w kolorze srebrnym nikt już nie zwraca uwagi. W jaki sposób zindywidualizować zatem swój samochód nie wydając kilku tysięcy złotych na zestaw nowych felg aluminiowych? Wystarczy oczywiście polakierowanie felg już posiadanych!

Samodzielne lakierowanie

Już na samym początku trzeba zaznaczyć, że możliwe jest dobre, samodzielne polakierowanie felg aluminiowych przy pomocy lakierów do felg w sprayu. Co prawda na wielu forach internetowych i grupach dyskusyjnych można przeczytać, że lakierowanie sprayem nie oferuje nam żadnej trwałości i przyczepności farby, która po kilku tygodniach zaczyna odpadać, jednak nie są to twierdzenia zgodne z rzeczywistością – jeżeli bliżej im się przyjrzeć to wyjdzie, że ich autorzy używali zwykłych farb w sprayu, a nie farb dedykowanych do felg aluminiowych, nie był to lakier do felg. Trzeba pamiętać, że aluminium jest specyficznym materiałem i nie każda farba będzie się go odpowiednio „trzymała”.

Ile to kosztuje?

Ile jednak kosztuje samodzielne polakierowanie felg aluminiowych i czy jest to opłacalne z punktu widzenia rachunku ekonomicznego? Jak najbardziej! Dedykowane lakiery do felg aluminiowych zaczynają się od kilkunastu złotych, jednak te z wyższej półki to wydatek kilkudziesięciu. Można odgórnie przyjąć, że koszt polakierowania kompletu felg aluminiowych za pomocą lakieru do felg w sprayu powinien zamknąć się w okolicach maksymalnie 100 złotych – wliczając w to również koszty materiałów do przygotowania powierzchni felg pod malowanie – papierów ściernych, szmatki antystatycznej oraz odtłuszczacza silikonowego.

Specjalna technika?

Lakierując felgi aluminiowe należy pamiętać o tym, że konieczne jest zachowanie procesu technologicznego przewidzianego przez producenta danego lakieru do felg – tylko wtedy będziemy mogli być pewni trwałości tak polakierowanych samodzielnie felg. Jedną z rzeczy, którą najczęściej pomija się w przypadku samodzielnego lakierowania felg jest temperatura otoczenia – w większości przypadków producent lakieru przewiduje jego kładzenie w temperaturze minimum 18 stopni Celsjusza. Jeżeli temperatura będzie mniejsza to możemy być niemal pewni potencjalnych problemów z lakierem na felgach.

Lakier do felg jako samodzielna naprawa?

Podsumowując, samodzielne polakierowanie felg aluminiowych jest jak najbardziej możliwe, jednak należy przy tym pamiętać o podstawowych zasadach wynikających z używania lakieru do felg w sprayu. Kładąc farbę zadbajmy również o własne bezpieczeństwo w postaci stroju ochronnego!

Lakier do felg dostępny jest w sklepie Lakiery24.com

Share:
  • googleplus
  • linkedin
  • tumblr
  • rss
  • pinterest

Autor: MegaNews

There are 0 comments

Leave a comment

Want to express your opinion?
Leave a reply!

Przeczytaj poprzedni wpis:
Jak nie dać się oszukać nieuczciwym biurom podróży i touroperatorom?

Zbliżają się wakacje. Najwyższy czas zacząć planować urlop i szukać atrakcyjnej oferty wyjazdowej. Niestety, w ostatnich latach coraz częściej słyszy...

Zamknij