Ciekawe
0

Latarka taktyczna jako narzędzie do samoobrony

Latarka taktyczna to rodzaj latarki, która emituje skupione punktowe światło i ma za zadanie oświetlić teren lub oślepić cel. Można ja także wykorzystać do samoobrony. Dlaczego latarka taktyczna to dobre narzędzie? Budowa latarki taktycznej Długość latarek to zwykle ok. 40-45 centymetrów. Ważą 250-415 gramów. Ich rozmiary i waga są niewielkie, dlatego można mieć taką latarkę […]

latarka-taktyczna-jako-narzedzie-do-samoobrony

Latarka taktyczna to rodzaj latarki, która emituje skupione punktowe światło i ma za zadanie oświetlić teren lub oślepić cel. Można ja także wykorzystać do samoobrony. Dlaczego latarka taktyczna to dobre narzędzie?

Budowa latarki taktycznej

Długość latarek to zwykle ok. 40-45 centymetrów. Ważą 250-415 gramów. Ich rozmiary i waga są niewielkie, dlatego można mieć taką latarkę przy sobie szczególnie, kiedy wychodzimy z domu po zmroku. Ceny latarek także nie są wygórowane – możemy kupić je już za około 70 zł. Są łatwo dostępne i na ich zakup nie wymaga się zezwolenia. Latarki taktyczne zwykle wykonane są z aluminium. Mają solidną budowę i są odporne na wstrząsy i uderzenia.

Jak wygląda latarka taktyczna?

Zwykle przypomina swoim wyglądem kij bejsbolowy. Jest węższa przy uchwycie, a jej rękojeść jest wyraźnie wyodrębniona. Niektóre modele są dodatkowo wyposażone w zbijak do szyb umieszczony na końcu rękojeści. Na głowicy umieszczona jest stalowa koronka, która umożliwia zastosowanie latarki jako narzędzia do walki wręcz, na przykład w celu obrony własnej.

Latarka taktyczna używana przez zawodowców

Takie latarki są akcesoriami używanymi przez służby, np. policję. Przydają się dzięki temu, że są lekkie i umożliwiają dostarczanie odpowiedniej ilości światła, podczas gdy w drugiej ręce policjant może trzymać pistolet. Latarki taktyczne mogą być przymocowane do szkieletu lub lufy broni (pistoletu lub karabinu), albo po prostu trzymane przez strzelca. Emitują skupione światło punktowe, dlatego dobrze oświetlają teren jak i konkretny cel.

Latarka taktyczna jako broń?

Ze względu na swoją budowę latarka może być użyta jako broń w sytuacji zagrożenia zdrowia lub życia. Należy się nią posługiwać tak, jak pałką teleskopową. Nadaje się do zasłonięcia siebie i odparcia uderzenia, a także do zadawania ciosów. Można ją również wykorzystać do oślepienia napastnika, co przeszkodzi mu w dalszym atakowaniu. Nie musimy się obawiać, że szybko uszkodzimy latarkę – ich budowa jest przystosowana do ewetualnego zadawania uderzeń. Aby mieć pewność, że zakupiony przez nas sprzęt pozwoli nam się skutecznie obronić, warto zawsze korzystać z usług sprawdzonych sklepów. Lepiej zainwestować kilkadziesiąt złotych więcej w dobrej jakości narzędzie. W końcu jest to inwestycja w nasze własne bezpieczeństwo.

Share:
  • googleplus
  • linkedin
  • tumblr
  • rss
  • pinterest

Autor: MegaNews

There are 0 comments

Leave a comment

Want to express your opinion?
Leave a reply!

Przeczytaj poprzedni wpis:
Licówki, czyli błyskawiczny sposób na białe zęby

Dbaj o lśniący uśmiech Bez zdrowego i białego uśmiechu praktycznie nie może być mowy o faktycznie atrakcyjnym wyglądzie zewnętrznym. Niestety,...

Zamknij