Ciekawe
0

Legoland

Miniatury najsłynniejszych miejsc na świecie, postaci, lub też zwykłych rzeczy pochodzących z życia codziennego. To i o wiele więcej atrakcji czeka na LEGO maniaków, którzy zamierzają odwiedzić  jeden z Legolandów na świecie. Największy Legoland znajduje się w Danii. Budowle stworzone z miliardów kloców, z lotu ptaka tworzą złudzenie prawdziwego miasteczka. Atrakcji również nie brakuje, są […]

Miniatury najsłynniejszych miejsc na świecie, postaci, lub też zwykłych rzeczy pochodzących z życia codziennego. To i o wiele więcej atrakcji czeka na LEGO maniaków, którzy zamierzają odwiedzić  jeden z Legolandów na świecie.
legolandNajwiększy Legoland znajduje się w Danii. Budowle stworzone z miliardów kloców, z lotu ptaka tworzą złudzenie prawdziwego miasteczka. Atrakcji również nie brakuje, są zbudowane karuzele, oraz rollecoastery. Podczas jazdy kolejką górską można zobaczyć Legoland z całkiem innej perspektywy. Legoland powstał w 1968 roku, znajduje się w miejscowości Billund, jest to niewielka miejscowość, która zachwyca swoich charakterem. Najlepszym znakiem na to, że zbliżamy się do celu są postaci ułożone z klocków LEGO na poboczach. Sam park jest podzielony na kilka tematycznych działów. Park jest stworzony w taki sposób, aby sprostać oczekiwaniom dzieci w różnym wieku. Najmłodsi goście na pewno chętnie się rozgoszczą w dziale Legolandu wybudowanym z klocków DUPLO. Jest to najdogodniejsza część dla najmłodszych, w bezpieczny sposób mogą korzystać z dostępnych tam atrakcji. Przemierzając cały Legoland można zobaczyć wiele budowli charakterystycznych dla poszczególnych rejonów świata np. Statua Wolności, Biały Dom, czy też postaci z bajek np. Guliwer w krainie liliputów.

Podczas podróży jedną z wybranych atrakcji, będziemy mogli zobaczyć z lepszej perspektywy m.in. krainę Indian, poszukiwaczy złota lub też świat kowbojów. W trakcie podróży indiańskim kajakiem będą widoczne niedźwiedzie, pumy, oraz inne drapieżne zwierzęta zbudowane z klocków LEGO. Sam koniec tej wycieczki dostarcza wielu wrażeń, ponieważ kajak spada z wodospadu przy dość sporej prędkości. Zdecydowanie Knights Kingdom jest najbardziej pożądaną częścią Legolandu. Przenosi w czasy średniowiecza, gdzie interesujących przygód zdecydowanie nie brakuje. Dla gości, którzy lubią dostarczać sobie emocji, polecamy wycieczkę kolejką, która ma kształt smoka. Cała podróż wiedzie przez podziemia, a prędkość do której dochodzi kolejka wynosi 40 km/h.
Cały Legoland jest tak zaprojektowany, by żadnemu z gości nie doskwierała nuda, bez względu na wiek. Atrakcji jest tak wiele, że nie ma możliwości zasmakowania wszystkich przygód w jeden dzień, dlatego warto odwiedzić miejsce, w którym klocki LEGO budują tak fantastyczną rzeczywistość.

Share:
  • googleplus
  • linkedin
  • tumblr
  • rss
  • pinterest

Autor: MegaNews

There are 0 comments

Leave a comment

Want to express your opinion?
Leave a reply!

Przeczytaj poprzedni wpis:
wirniki aluminiowe
Wirniki alumioniowe

Wirniki aluminiowe są elementami maszyny lub danego mechanizmu, który podczas swojej pracy obraca się wokół własnej osi.

Zamknij