Dom i wnetrze
0

Meble ogrodowe – gdzie szukać, jakie okażą się najlepsze?

Jesień to idealna pora na to, aby zdecydować się na kupno nowych mebli. W sklepach producentów znajdziemy w tym okresie liczne wyprzedaże oraz przeceny, przez co każdy z nas z pewnością będzie mógł zaoszczędzić. Co znajdziemy w sklepach meblowych? Jakie tworzywa powinniśmy brać pod uwagę? Producenci mebli ogrodowych proponują obecnie niezwykle szerokie kolekcje mebli, w […]

Jesień to idealna pora na to, aby zdecydować się na kupno nowych mebli. W sklepach producentów znajdziemy w tym okresie liczne wyprzedaże oraz przeceny, przez co każdy z nas z pewnością będzie mógł zaoszczędzić. Co znajdziemy w sklepach meblowych? Jakie tworzywa powinniśmy brać pod uwagę?

4

Producenci mebli ogrodowych proponują obecnie niezwykle szerokie kolekcje mebli, w których składzie znajdziemy przede wszystkim krzesła i fotele, ławki ogrodowe, stoły i stoliki, donice, skrzynie i wiele innych – jako kupujący możemy dowolnie wybierać i przebierać pomiędzy nimi.
Sami producenci preferują obecnie dwa rodzaje tworzyw: technorattan oraz aluminium. Czym się różnią od siebie?

Meble technorattanowe i aluminiowe

W przypadku technorattanu został on stworzony na wzór naturalnych pnączy rattanowych. W wyniku ich nadmiernej eksploatacji konieczne było objęcie tej rośliny ochroną i znalezienie syntetycznego zamiennika. Technorattan tworzony jest z włókien syntetycznych, odpornych na uszkodzenia, działanie wilgoci, wnikanie brudu. Jego jednolita struktura nie pozwala na wnikanie wody do wnętrza mebla, co znacząco ułatwia również samo czyszczenie.
Technorattan dostępny jest w szerokiej gamie kolorystycznej, a sami producenci mogą go uzupełnić jeszcze dedykowanymi poduchami w kontrastowych kolorach.

Drugim popularnym tworzywem jest bez wątpienia aluminium. Wykonywane z niego meble ogrodowe są niezwykle lekkie i odporne na uszkodzenia, wnikanie rdzy. Ten rodzaj mebli najchętniej wykorzystywany jest w ogródkach restauracyjnych, gdzie w ciągu dnia przebywa wiele osób. Meble aluminiowe tworzone są zazwyczaj w jasnej kolorystyce.
Poza nowoczesnymi meblami ogrodowymi w sklepach znajdziemy również meble wykonane z litego drewna. Zdecydowanie cieszą się one jednak mniejszym zainteresowaniem i kojarzone są przede wszystkim z dużą wagą.

Share:
  • googleplus
  • linkedin
  • tumblr
  • rss
  • pinterest

Autor: MegaNews

There are 0 comments

Leave a comment

Want to express your opinion?
Leave a reply!

Przeczytaj poprzedni wpis:
Ekologiczne mieszkanie – jak zadbać o lepsze środowisko wokół nas

Ekologia stanowi poważne zagadnienie, coraz częściej poruszane w ostatnich latach w Polsce. Mówi się o niej w kontekście globalnym, ale...

Zamknij