Dom i wnetrze
0

Meble ogrodowe z drewna – czy warto?

Eleganckie i wygodne meble to doskonałe uzupełnienie każdego ogrodu. Warto wybrać rozwiązanie, które będzie komfortowe i jednocześnie dopasowane do otoczenia pod względem estetyki. Ciekawym rozwiązaniem są na pewno meble wykonane z drewna. Gustowne i eleganckie Meble ogrodowe wykonane z drewna są przede wszystkim bardzo gustowne i estetyczne. W niektórych przypadkach wybór takiego materiału jest konieczny. […]

Eleganckie i wygodne meble to doskonałe uzupełnienie każdego ogrodu. Warto wybrać rozwiązanie, które będzie komfortowe i jednocześnie dopasowane do otoczenia pod względem estetyki. Ciekawym rozwiązaniem są na pewno meble wykonane z drewna.

Gustowne i eleganckie

Meble ogrodowe wykonane z drewna są przede wszystkim bardzo gustowne i estetyczne. W niektórych przypadkach wybór takiego materiału jest konieczny. Na przykład jeśli dom utrzymany jest w rustykalnym stylu, trudno będzie dopasować meble ogrodowe z plastiku.

Dostępne w sklepach meble z drewna różnią się w dużym stopniu pod względem jakości wykonania, a także ceny. Warto zainwestować w solidne wyposażenie, ponieważ tańsze meble mogą być wykonane z gorszych gatunków drewna, a przede wszystkim kiepsko zabezpieczone przed działaniem czynników atmosferycznych.

Jaki gatunek drewna?

Do produkcji mebli ogrodowych stosuje się różne gatunki drewna. Na rynku dostępne są meble wykonane z rodzimych gatunków, na przykład olchy, dębu, sosny lub buku. W przypadku takiego materiału trzeba pamiętać o systematycznej pielęgnacji, która pomoże zachować jego właściwości. Co najmniej raz w roku należy zaimpregnować takie meble przy pomocy lakieru, bejcy lub wodoodpornej farby.

Osoby, którym zależy przede wszystkim na trwałości mebli ogrodowych, powinny zastanowić się nad zainwestowaniem w tego typu wyposażenie wykonane z gatunków egzotycznych. Takie drewno posiada dużo większą odporność na warunki atmosferyczne, pleśń, czy procesy gnilne. Do najpopularniejszych rozwiązań należą meble wykonane np. z eukaliptusa, kapuru lub teaku. Drewno tych gatunków charakteryzuje się dużą gęstością. Trzeba jednak pamiętać, że również taki materiał będzie wymagał pielęgnacji.

Staranne wykonanie

W czasie zakupów warto dokładniej przyjrzeć się wybieranym meblom ogrodowym. Należy zwrócić uwagę na ich wykończenie. Dobrej jakości meble powinny być pozbawione wad takich jak pęknięcia, a także odstających drzazg, które mogą zahaczać o ubranie lub skórę. Stoły i krzesła muszą być również stabilne, aby zapewnić wysoki poziom bezpieczeństwa w czasie użytkowania. Ma to duże znaczenie, zwłaszcza jeśli w ogrodzie mają przebywać dzieci lub zwierzęta domowe.

Część osób może odstraszać stosunkowo wysoka cena dobrych mebli ogrodowych z drewna. Warto jednak brać pod uwagę walory estetyczne takich projektów, które na pewno pod wieloma względami są niepowtarzalne. Jednocześnie należy także zwrócić uwagę, że przy odpowiedniej pielęgnacji oraz przechowywaniu meble ogrodowe wykonane z drewna mogą być bardzo trwałe i zachowają doskonały wygląd przez wiele lat, stanowiąc ciekawy element otoczenia domu.

Jeżeli szukasz mebli ogrodowych na śląsku to zajrzyj na stronę Home Garden Art http://www.homegardenart.pl/pl/c/Meble-ogrodowe/148

Share:
  • googleplus
  • linkedin
  • tumblr
  • rss
  • pinterest

Autor: MegaNews

There are 0 comments

Leave a comment

Want to express your opinion?
Leave a reply!

Przeczytaj poprzedni wpis:
Nowoczesne oświetlenie

Chyba nikt, kto chociaż raz urządzał lub remontował mieszkanie nie ma wątpliwości, że odpowiednie oświetlenie ma ogromne znaczenie. Wpływa ono...

Zamknij