Dom i wnetrze
0

Meble w pokoju dziecka – na co zwracać uwagę podczas kupna?

Podczas wyboru mebli do pokoju dziecięcego rodzice stają przed nie lada wyborem. Producenci mebli oferują im produkty nie tylko nowoczesne, ale i wykonane z trwałych materiałów. Oba parametry są niezwykle istotne: trwałość pozwoli na wieloletnie użytkowanie, a estetyczny wygląd pozwoli na stworzenie eleganckiego i przyjemnego dla oka wnętrza. Przede wszystkim funkcjonalność Meble dziecięce projektowane są […]

meble dziecięce

Podczas wyboru mebli do pokoju dziecięcego rodzice stają przed nie lada wyborem. Producenci mebli oferują im produkty nie tylko nowoczesne, ale i wykonane z trwałych materiałów. Oba parametry są niezwykle istotne: trwałość pozwoli na wieloletnie użytkowanie, a estetyczny wygląd pozwoli na stworzenie eleganckiego i przyjemnego dla oka wnętrza.

Przede wszystkim funkcjonalność

Meble dziecięce projektowane są z myślą o wysokiej funkcjonalności. Oznacza to, że konkretne modele będą dopasowane do potrzeb dzieci w różnym wieku. Dla niemowląt przeznaczono mebelki pozwalające na przechowywanie licznych kosmetyków pielęgnacyjnych. Ich funkcjonalność docenią przede wszystkim rodzice.

meble dziecięce

Dzieci w wieku przedszkolnym będą potrzebowały mebli, które wspomogą proces usamodzielniania się. Oznacza to, że szuflady i uchwyty powinny znajdować się na wysokości rączek dziecka, aby mogło ono samodzielnie wyciągać niektóre przedmioty czy ubrania. Mebelki dla przedszkolaka (np. łóżko) mogą dodatkowo zawierać szuflady, w których dziecko będzie mogło chować swoje zabawki.

Meble dla ucznia

Meble dedykowane uczniom szkół podstawowych i ponadpodstawowych powinny być przegotowane przede wszystkim pod kątem możliwości nauki. Oznacza to, że w zestawie mebli powinno znaleźć się przede wszystkim biurko lub stół dopasowany do potrzeb ucznia. Biurka zazwyczaj stanowią integralną część zwartej zabudowy łączącej półki, szafki, nadstawkę biurka, często także bieliźniarki i niewielkie szafy. Tego rodzaju zestawy świetnie sprawdzają się właśnie w przypadku młodzieży uczącej się. Duża ilość półek i szafek sprawia, że przechowywanie zeszytów, książek i podręczników nie sprawia żadnego problemu. Meble dostępne są w zróżnicowanych kolorach, dlatego też nawet najbardziej wymagający nastolatek znajdzie coś dla siebie. Meble często uzupełnia się o konkretne modele lamp – to znaczne ułatwienie podczas kupna.

Materiały mają znaczenie

Podczas wyboru mebli warto zwrócić uwagę na materiały, z których zostały wykonane. Najczęściej stosowana jest płyta MDF, również laminowana. Ten rodzaj materiałów jest niezwykle trwały i odporny na uszkodzenia czy zabrudzenia. Kupując takie meble, możemy mieć pewność, że będą one spełniały swoją rolę przez szereg lat. Kupując konkretny zestaw można zapytać, czy możliwe jest zastosowanie innych kolorów frontów.

Share:
  • googleplus
  • linkedin
  • tumblr
  • rss
  • pinterest

Autor: MegaNews

There are 0 comments

Leave a comment

Want to express your opinion?
Leave a reply!

Przeczytaj poprzedni wpis:
Budownictwo jednorodzinne – w służbie nowoczesności

Trendy w budownictwie jednorodzinnym też padają ofiarami mody. Sprawdź, jakie projekty cieszą się największą popularnością i co się teraz buduje.

Zamknij