Zdrowie i uroda
0

Medycyna estetyczne – wypełnianie zmarszczek, ust, poprawa owalu twarzy

Medycyna estetyczna od wielu lat jest odpowiedzią na oczekiwania kobiet i mężczyzn związanych z poprawą wyglądu naszej skóry. Wraz z wiekiem coraz bardziej widoczne są zmarszczki i zmiana owalu twarzy – na szczęście nowoczesne zabiegi dają nam szanse na zahamowanie tych procesów i odmłodzenie skóry. Co warto wiedzieć o medycynie estetycznej? Czy zabiegi przeznaczone są […]

Medycyna estetyczna od wielu lat jest odpowiedzią na oczekiwania kobiet i mężczyzn związanych z poprawą wyglądu naszej skóry. Wraz z wiekiem coraz bardziej widoczne są zmarszczki i zmiana owalu twarzy – na szczęście nowoczesne zabiegi dają nam szanse na zahamowanie tych procesów i odmłodzenie skóry. Co warto wiedzieć o medycynie estetycznej? Czy zabiegi przeznaczone są dla osóļ w każdym wieku?

woman-1246844_1280
Medycyna estetyczna obejmuje zabiegi związane głównie ze skórą twarzy. Wraz z wiekiem staje się ona mniej elastyczna, naprężona, wiotczeje. Wszystko to związane jest ze zmniejszającą się liczbą włókien kolagenowych oraz ilością kwasu hialuronowego w skórze. Związki te odpowiadają za łączenie wody oraz tym samym za nawilżenie skóry od wewnątrz. Od stopnia nawilżenia zależy elastyczność i młodzieńczy wygląd skóry.
Na starzenie się skóry wpływają również inne czynniki: źle dobrane kosmetyki pełne chemicznych wypełniaczy, nieodpowiednia dieta (brak witamin i mikroelementów, duże ilości naturalnej wody) raz grawitacja. W efekcie działania ich wszystkich skóra wiotczeje, owal twarzy rozmywa się, coraz bardziej widoczne są zmarszczki.
Medycyna estetyczna wykorzystuje sprawdzone substancje, takie jak kwas hialuronowy w odpowiednim stężeniu, do poprawy wyglądu skóry i przywrócenia młodzieńczego wyglądu.

Wypełnianie zmarszczek, ust, poprawa owalu twarzy, wypełnianie marionetek – najpopularniejsze zabiegi

Wśród najpopularniejszych zabiegów medycyny estetycznej uznaje się bez wątpienia wypełnianie ust i poprawa ich konturu. Innym cenionym zabiegiem jest wypełnianie zmarszczek (nosowo-wargowych, marionetkowych, wokół ust) oraz poprawa i odświeżenie owalu twarzy.
Na czym polegają zabiegi? Celem zabiegów jest wprowadzenie pod skórę usieciowanego kwasu hialuronowego, aby uzupełnić jego ilość w organizmie. Już po zabiegu widać, że skóra jest uelastyczniona, zmarszczki wypełnione. Efekty zabiegu są widoczne przez okres 9-12 miesięcy. Po tym czasie organizm całkowicie usuwa kwas. To również moment, kiedy zabieg można powtórzyć. Zazwyczaj podczas kolejnego zabiegu wykorzystywana jest mniejsza ilość preparatu.
Zabiegi zalecane są dla osób po 25-30 roku życia.
Czy zabiegi medycyny estetycznej są bezpieczne? Zdecydowanie tak – wykorzystywany kwas nie powoduje reakcji alergicznych, a podczas samego zabiegu pacjent jest znieczulany miejscowo przy pomocy odpowiednich kremów. Zabieg trwa od kilku do kilkunastu minut.

Gdzie przeprowadzać zabiegi?

Zapraszam do mojego gabinetu Dental4You w mieście Kraków – wypełnianie zmarszczek Kraków

 

Share:
  • googleplus
  • linkedin
  • tumblr
  • rss
  • pinterest

Autor: MegaNews

There are 0 comments

Leave a comment

Want to express your opinion?
Leave a reply!

Przeczytaj poprzedni wpis:
Podróż kamperem

Każdy kto lubi niezależność podczas podróży, lub też nie przepada za nocowaniem przez cały wypad w jednym miejscu, powinien zastanowić...

Zamknij