Dom i wnetrze
0

Metamorfozy sofy, czyli meble rozkładane

Obecnie w każdym salonie pośród licznych elementów wyposażenia znaleźć możemy sofę. Szeroki wybór dostępnych na rynku mebli wypoczynkowych znaczeni utrudnia podjęcie decyzji, która z nich wybrać. Zdaniem sprzedawców obecnie sofy rozkładane są najczęściej wybierane przez klientów. Przede wszystkim ze względu na ich praktyczność oraz możliwość przeprowadzenia metamorfozy niskim kosztem. Jeśli nasza sofa jest w dobry […]

Obecnie w każdym salonie pośród licznych elementów wyposażenia znaleźć możemy sofę. Szeroki wybór dostępnych na rynku mebli wypoczynkowych znaczeni utrudnia podjęcie decyzji, która z nich wybrać.

Zdaniem sprzedawców obecnie sofy rozkładane są najczęściej wybierane przez klientów. Przede wszystkim ze względu na ich praktyczność oraz możliwość przeprowadzenia metamorfozy niskim kosztem. Jeśli nasza sofa jest w dobry stanie tylko jej powierzchnia jest zabrudzona, nieestetyczna, dziurawa, wyblaknięta wystarczy zdecydować się na nowy materiał obiciowy, który całkowicie odmieni jej wygląd oraz aranżację całego pomieszczenia.

Szeroki wybór

Decydując się na obicie sofy materiałem należy przede wszystkim wybrać rodzaj tkaniny oraz jej kolor jak i wzór. Obecnie najbardziej popularne są materiały:

  • Plusz – gruba tkanina wytworzona z okrywy włókiennej. Najczęściej wybierane tekstylia z tej tkaniny to aksamit oraz welur. Miękka oraz puszysta w dotyku.

  • Tkanina mikrofazowa – wytworzona z mikrowłókien, jest bardzo miękka oraz długo żywotna. Jej cena jest niska a utrzymanie czystości nie wymaga dużych obowiązków.

  • Żakard – jest dostępna w szerokiej ofercie wzorów oraz kolorów. Materiał jest połączeniem poliestru oraz bawełny. Jej zaleta jest duża odporność i wytrzymałość.

  • Szenil – tkanina składająca się przede wszystkim z akrylu i poliestru. Materiał posiada charakterystyczne krótkie włoski.

Share:
  • googleplus
  • linkedin
  • tumblr
  • rss
  • pinterest

Autor: MegaNews

There are 0 comments

Leave a comment

Want to express your opinion?
Leave a reply!

Przeczytaj poprzedni wpis:
Pierwszy skok – co warto wiedzieć?

Skoki spadochronowe gromadzą wokół siebie coraz większą grupę śmiałków. Uczucie wolności połączone z zastrzykiem potężnej dawki adrenaliny to coś, co...

Zamknij