Ciekawe
0

Mikroskopy trójokularowe – co warto o nich wiedzieć?

Mikroskop to popularne urządzenie, wykorzystywane w szkołach oraz ośrodkach badań, które przeznaczone jest do obserwacji małych, zwykle niewidocznych gołym okiem obiektów. Można dzięki nim przyglądać się na przykład bakteriom, czy roztoczom – i to w różnym powiększeniu. Istnieją różne rodzaje mikroskopów, z uwagi na to, że niektóre z nich są bardziej, a inne mniej czułe. […]

Mikroskop to popularne urządzenie, wykorzystywane w szkołach oraz ośrodkach badań, które przeznaczone jest do obserwacji małych, zwykle niewidocznych gołym okiem obiektów. Można dzięki nim przyglądać się na przykład bakteriom, czy roztoczom – i to w różnym powiększeniu. Istnieją różne rodzaje mikroskopów, z uwagi na to, że niektóre z nich są bardziej, a inne mniej czułe. Najprostsze można posiadać w każdym domu – te bardziej profesjonalne zwykle kosztują krocie i służą badaczom.

Rodzaje mikroskopów

Nie wszyscy wiedzą, że prócz mikroskopów wyposażonych w jeden okular lub mikroskopów dwuokularowych, istnieją także i takie, w których badania mogą być prowadzone przez trzy soczewki. Mikroskopy trójokularowe są wciąż jeszcze rzadkie, ale można je znaleźć w niektórych, specjalistycznych sklepach. Przeznaczone są do profesjonalnych badań i zwykle wyposażone w nowoczesne parametry.

Niektórzy pewnie się zdziwią – po co trzeci okular, skoro człowiek posiada dwoje oczu? Otóż, trzecie wejście przeznaczone jest w mikroskopie dla aparatu czy kamery. Dzięki temu można nagrywać dokładnie to, co w danym momencie się widzi, utrwalać to, albo nawet udostępniać online.

Share:
  • googleplus
  • linkedin
  • tumblr
  • rss
  • pinterest

Autor: MegaNews

There are 0 comments

Leave a comment

Want to express your opinion?
Leave a reply!

Przeczytaj poprzedni wpis:
Sportowa elegancja

Sport to nie tylko wysiłek fizyczny i potężna dawka endorfin. To również elegancja i odpowiednia prezentacja. Zwłaszcza jeśli chodzi o...

Zamknij