Motoryzacja
0

Mitsubishi Space Star

Utarło się przekonanie, że minivany to auta rodzinne, które niekoniecznie zachwycają sylwetką czy osiągami. Jednak stereotypów tych zupełnie nie można odnieść do modelu Mitsubishi Space Star. Pięciodrzwiowy minivan produkowano z powodzeniem od 1998 do 2005 roku, w którym to okresie auto cieszyło się sporą popularnością, ale też przeszło swoistą rewolucję, jeśli chodzi o wyposażenie oraz […]

stop-634941_1280Utarło się przekonanie, że minivany to auta rodzinne, które niekoniecznie zachwycają sylwetką czy osiągami. Jednak stereotypów tych zupełnie nie można odnieść do modelu Mitsubishi Space Star. Pięciodrzwiowy minivan produkowano z powodzeniem od 1998 do 2005 roku, w którym to okresie auto cieszyło się sporą popularnością, ale też przeszło swoistą rewolucję, jeśli chodzi o wyposażenie oraz silnik. Mitsubishi Space Star znalazło się znowu w sprzedaży, jak i produkcji w roku ubiegłym.

Samochód można nabyć w trzech wariantach, odróżniających się wyposażeniem oraz co za tym idzie ceną. Podstawowa wersja, Family, zapewnia takie udogodnienia w zakresie bezpieczeństwa jak: ABS wraz z EBD, wspomaganie kierownicy, poduszki powietrzne dla pasażera oraz kierowcy, a także trzypunktowe pasy bezpieczeństwa. Nie brakuje też elementów gwarantujących komfortową podróż – wnętrze jest nie tylko przestronne. W Mitsubishi Space Star znajdziemy m.in. klimatyzację, centralny wyświetlacz z radiem i komputerem pokładowym, filtr przeciwpyłkowy, centralny zamek, a także szyby elektrycznie sterowane, posiadające specjalne zabezpieczenie (szczególnie przydatne, gdy wozimy dzieci), oraz liczne schowki. Wyposażenie Mitsubishi Space Star „Comfort” jest jeszcze bogatsze. Do dyspozycji kierowców są np. sterowane elektrycznie i podgrzewane lusterka, elektryczne szyby z przodu i z tyłu, poduszki powietrzne boczne. Często wyrażana jest opinia, iż Mitsubishi Space Star to model wyjątkowy pod względem estetyki. W wariancie Comfort zostało to dodatkowo zaakcentowane przez detale takie jak felgi aluminiowe, klamki w kolorze nadwozia itp. Najdroższa wersja, Avance różni się od pozostałych jedynie pewnymi detalami we wnętrzu (jak skórzane obicie kierownicy, tapicerka etc). Niezależnie od wybranego wariantu wyposażenia, Mitsubishi Space Star jest doceniane ze względu na ogrom przestrzeni, jaki zapewnia pasażerom. Wykończenie wnętrza pozostaje jednak dość minimalistyczne – choć ma to swoje zalety – deska rozdzielcza jest bardzo przejrzysta i intuicyjna w obsłudze. Bagażnik dla odmiany jest mniej imponujących rozmiarów, bez składania siedzeń jego pojemność wynosi 450 l (po złożeniu – do 1370 l).

Parametry Mitsubishi Space Star – silnik oraz inne elementy techniczne – także różnią się, w zależności od kwoty, jaką jesteśmy gotowi na auto przeznaczyć. Silniki, spośród których możemy wybierać to m.in. 1.8 GDI, 1.6 MPI, 1.8 MPI czy turbodiesli – 1.9 DI-D. Każdy z nich posiada swoje wady i zalety – niewątpliwie typ MPI pozwala na bardziej oszczędną jazdę. Spalanie w Mitsubishi Space Star jest jak na tę klasę i wielkość pojazdu bardzo zadowalające, wynosi bowiem około 6 l /100 km w cyklu mieszanym. Dodatkową zaletą samochodu jest fakt, iż stosunkowo łatwo dokonywać nim manewrów, jak na vana jest bardzo zwrotny, oraz zapewnia doskonałą widoczność.

Mitsubishi Space Star to jednak nie do końca niezawodny minivan. Trwałość niektórych elementów może rozczarowywać, zaś dostępność części zamiennych – niekoniecznie jest wzorcowa. Z czasem problemem mogą okazać się: komputer pokładowy, gubienie oleju przez silnik czy układ hamulcowy. Niemniej jednak, wystarczy dokonywać systematycznych przeglądów, używać dobrej jakości paliwa oraz oleju silnikowego, a także popracować nad stylem jazdy, by móc cieszyć się prowadzeniem Mitsubishi Space Star przez wiele lat. Tym bardziej, że model o wymiarach 1715 x 4050 mm, rozstawie osi 2500 mm i wysokości 1515 mm należy do jednego z lepiej zaprojektowanych w swojej klasie.

Więcej…

Share:
  • googleplus
  • linkedin
  • tumblr
  • rss
  • pinterest

Autor: MegaNews

There are 0 comments

Leave a comment

Want to express your opinion?
Leave a reply!

Przeczytaj poprzedni wpis:
Zmiany grzybicze w układzie pokarmowym

Zaburzenia pracy przewodu pokarmowego są charakterystyczne dla nowoczesnych społeczeństw. Z roku na rok odnotowuje się coraz więcej zachorowań na takowe....

Zamknij