Zdrowie i uroda
0

Moda dla osób puszystych

Coraz więcej projektantów i marek odzieżowych zwraca uwagę na potrzeby osób o nietypowych rozmiarach – najczęściej jest tu mowa o rozmiarach powyżej XXL. Przez wiele lat byli oni dyskryminowani, dlatego znalezienie odpowiedniego ubrania było niezwykle trudne. Wraz z pojawieniem się sklepów dla osób puszystych marki odzieżowe zauważyły potencjał w tym zjawisku. Obecnie osoby puszyste nie […]

Spodnie dla puszystych

Coraz więcej projektantów i marek odzieżowych zwraca uwagę na potrzeby osób o nietypowych rozmiarach – najczęściej jest tu mowa o rozmiarach powyżej XXL. Przez wiele lat byli oni dyskryminowani, dlatego znalezienie odpowiedniego ubrania było niezwykle trudne. Wraz z pojawieniem się sklepów dla osób puszystych marki odzieżowe zauważyły potencjał w tym zjawisku.

Obecnie osoby puszyste nie mogą narzekać na brak wyboru – zarówno panowie, jak i panie znajdą coś dla siebie w sklepach stacjonarnych i internetowych. Wiele marek odzieżowych posiada specjalne kolekcje, kierowane właśnie dla osób o nietypowych rozmiarach. Kolekcje dotyczą nie tylko ubrań wierzchnich, ale też bielizny, dodatków.

Jakie kroje sprawdzają się najlepiej?

Nie jest tajemnicą, że wiele osób puszystych pragnie zakryć niedoskonałości sylwetki. Projektanci wychodzą im naprzeciw i tworzą ubrania doskonale skrojone, ale luźne w newralgicznych punktach. Doskonałym przykładem mogą być bluzki dla pań, odcinane pod biustem. Wolno puszczony materiał pod biustem układa się miękko, nie przylega do ciała, nie podkreśla krągłości. Podobnie może być z sukienkami wieczorowymi czy letnimi. Panowie mogą wybierać w odpowiednio skrojonych garniturach.

Jak dobrać spodnie?

Spodnie dla puszystych powinny być przede wszystkim odpowiednio skrojone. Najczęściej stosuje się wysoki stan, aby nie tylko odpowiednio je dopasować, ale i subtelnie ukryć brzuszek. Spodnie tworzone są z materiałów z dodatkiem elastanu oraz bawełny – dzięki nim są one rozciągliwe, nie krępują ruchów, słowem: zapewniają wysoki komfort podczas noszenia. Zazwyczaj unika się także wzorów na spodniach dedykowanych osobom puszystym – desenie, szczególnie poziome, mogą optycznie poszerzać. Niewskazane jest też kupowanie spodni zwężanych – będą one podkreślać krępą budowę – mogą okazać się też niebezpieczne dla zdrowia! Ucisk, który spowodują w okolicach łydek może przyczynić się do słabszego krążenia czy pojawiania się żylaków.

Jakich strojów unikać?

Istnieje wiele modeli ubrań, których osoby puszyste powinny unikać jak ognia. W przypadku pań są to krótkie spódniczki, również spodnie o nietypowej długości, np. 3/4. Niewskazane są także przylegające bluzki, spodnie biodrówki. Warto pamiętać, że także wzory mogą poszerzać optycznie. Zdecydowanie osoby puszyste powinny stawiać na gładkie tkaniny.

Share:
  • googleplus
  • linkedin
  • tumblr
  • rss
  • pinterest

Autor: MegaNews

There are 0 comments

Leave a comment

Want to express your opinion?
Leave a reply!

Przeczytaj poprzedni wpis:
Rajskie wakacje na Dominikanie

Coraz więcej Polaków decyduje się na realizację swojego marzenia o zagranicznych, egzotycznych wczasach. Pośród wielu destynacji bezsprzecznie jedną z najchętniej...

Zamknij