Dom i wnetrze
0

Na co zwracać uwagę podczas kupna wygodnego fotela lub krzesła?

Szukając interesujących krzeseł i foteli do mieszkania czy biura powinniśmy zwracać uwagę na szereg elementów, takich jak projekt fotel, zastosowanie konkretnych materiałów do stelaża, wypełnienia, tapicerek. Niestety, większość z nas zwraca uwagę jedynie na cenę oraz wygląd ogólny takiego mebla. Jak kupować z głową? Oto kilka przydatnych wskazówek! Krzesła nowoczesne czy klasyczne? Szukając idealnych krzeseł […]

Szukając interesujących krzeseł i foteli do mieszkania czy biura powinniśmy zwracać uwagę na szereg elementów, takich jak projekt fotel, zastosowanie konkretnych materiałów do stelaża, wypełnienia, tapicerek. Niestety, większość z nas zwraca uwagę jedynie na cenę oraz wygląd ogólny takiego mebla. Jak kupować z głową? Oto kilka przydatnych wskazówek!

Krzesła nowoczesne czy klasyczne?

Szukając idealnych krzeseł i foteli zwracamy uwagę na ich ogólny wygląd: współcześnie panuje moda na nowoczesny lub klasyczny design. Oba rodzaje znajdziemy w sklepie internetowym www.krzesloteka.pl.

Przede wszystkim: materiały!

Kluczowym zagadnieniem są materiały wykorzystane podczas tworzenia krzesła. Oczywiście wszystko zależy od samego projektu oraz zamysłu autora. Zazwyczaj stelaże tworzone są z wysokiej jakości konstrukcji metalowych, w których przeważa aluminium, ze względu na swoją lekkość. Domieszki innych metali sprawiają, że aluminium nie jest takie miękkie, nie łamie się. Drugim tworzywem wykorzystywanym do tworzenia stelaży jest lite drewno. Lite drewno wykorzystywane jest w przypadku krzeseł do jadalni, salonów, ale również eleganckich konstrukcji inspirowanych stylem skandynawskim. Drugim istotnym zagadnieniem jest wypełnienie siedzisk krzeseł oraz foteli. Najczęściej wykorzystywana jest klasyczna pianka, która zapewnia miękkość, ale i elastyczność.

Do tworzenia tapicerek wykorzystywane są w większości tkaniny tekstylne. Są one tworzone z włókien bawełnianych z domieszkami włókien syntetycznych. Bawełna wpływa na odporność tkaniny, na ścieranie, uszkodzenia. Dodatek włókien syntetycznych sprawia, że tkanina staje się bardziej elastyczna, rozciągliwa. Znacznie rzadziej wykorzystywane są naturalne skóry czy skóry ekologiczne.

 

 

Share:
  • googleplus
  • linkedin
  • tumblr
  • rss
  • pinterest

Autor: MegaNews

There are 0 comments

Leave a comment

Want to express your opinion?
Leave a reply!

Przeczytaj poprzedni wpis:
Budujemy dom dla naszej rodziny!

Czasy, w których dom budowało się 5-10 lat bezpowrotnie minęły. Obecnie mamy do dyspozycji nie tylko nowoczesne technologie i materiały...

Zamknij