Ciekawe
0

Najlepsze karty graficzne

Ranking najlepszych kart graficznych to pojęcie względne. Tego typu zestawienia tworzone są zazwyczaj w oparciu o jeden wybrany parametr. Podobnie jak ludzie, tak i karty różnią się pomiędzy sobą wieloma szczegółami, których nie sposób obiektywnie ocenić łącznie. Wymienione poniżej karty graficzne są więc jednymi z najlepszych (pod różnym względem) na rynku komputerowym.   Zakup laptopa […]

Ranking najlepszych kart graficznych to pojęcie względne. Tego typu zestawienia tworzone są zazwyczaj w oparciu o jeden wybrany parametr. Podobnie jak ludzie, tak i karty różnią się pomiędzy sobą wieloma szczegółami, których nie sposób obiektywnie ocenić łącznie. Wymienione poniżej karty graficzne są więc jednymi z najlepszych (pod różnym względem) na rynku komputerowym.

 

Zakup laptopa lub komputera stacjonarnego zazwyczaj związany jest również z zapoznaniem się z parametrem takim jak karta graficzna.

Większość komputerów posiada aktualnie wbudowaną kartę graficzną, jednak na rynku nadal znaleźć można egzemplarze jej niezawierające.

Do najczęściej wybieranych modeli kart należą karty graficzne zintegrowane.

Są to karty, które w zupełności wystarczą do podstawowego użytku domowego oraz biurowego. W przypadku graczy idealnym wyborem będą karty dedykowane oraz karty graficzne z wydajnym chłodzeniem. Za jedną z nowości uznać można tzw. kartę hybrydową będącą połączeniem karty zintegrowanej i dedykowanej.

Podczas wyboru karty graficznej, warto również zwrócić uwagę na Stream Processors (SP) im wyższa jego wartość tym karta charakteryzuje się większą wydajnością. Nie mniejszą rolę pełni Thermal Design Power (TDP) określający maksymalny pobór mocy.

Za najlepsze karty według wymienionego rankingu https://www.bomi.pl/ranking-kart-graficznych-top-10-najlepszych-kart/ uznać można (karty zostały ułożone od najtańszej do najdroższej):

1. Zotac GeForce GTX 1050 Mini 2GB GDDR5 (128 Bit)

2. Asus GeForce GTX 1050 TI OC 4GB GDDR5 (128 Bit)

3. Gigabyte GeForce GTX 1060 G1 6GB GDDR5

4. MSI GeForce GTX 1080 ARMOR OC 8GB GDDR5X (256 bit)

5. Gigabyte Radeon RX VEGA 64 8GB HBM2 (2048 bit)

Share:
  • googleplus
  • linkedin
  • tumblr
  • rss
  • pinterest

Autor: MegaNews

Przeczytaj poprzedni wpis:
Najlepsze torebki na zimę

Kobiety nie rozstają się ze swoimi torebkami. Damska torebka to skarbnica wiedzy. Mieści wszystko, czego płeć piękna potrzebuje na co...

Zamknij