Biznes
0

Najwięcej upadłości konsumenckich na Mazowszu

To mieszkańcy Mazowsza najczęściej w 2015 roku ogłaszali upadłość konsumencką i to właśnie na ten region przypada trochę więcej nić co czwarta z sądowych decyzji o upadłości. Upadłości konsumenckie w 2015 roku Jak wynika z danych w Monitorze Sądowym i Gospodarczym w 2015 roku upadłość konsumencka została ogłoszona 2115 razy i aż 546 sądowych decyzji dotyczyło […]

money-256282_1920
To mieszkańcy Mazowsza najczęściej w 2015 roku ogłaszali upadłość konsumencką i to właśnie na ten region przypada trochę więcej nić co czwarta z sądowych decyzji o upadłości.

Upadłości konsumenckie w 2015 roku

Jak wynika z danych w Monitorze Sądowym i Gospodarczym w 2015 roku upadłość konsumencka została ogłoszona 2115 razy i aż 546 sądowych decyzji dotyczyło mieszkańców Mazowsza. Co więcej to także mieszkańcy tego regionu odpowiadają za niemal połowę długów (46,5 proc.) wszystkich osób, które w zeszłym roku ogłosiły upadłość. Dla porównania kolejni na liście, Ślązacy, odpowiadają za 230 upadłości stanowiących 10,9 proc. wszystkich decyzji i zaledwie 7,6 proc. całej kwoty długów.
Dane te pozostają w zgodzie z listą najbardziej zadłużonych osób w Polsce. Pierwsza najbardziej zadłużona piątka pochodzi w całości z Mazowsza i posiada należności w wysokości od ponad 8 do ponad 3 milionów złotych.

Kobiety częściej ogłaszają upadłość

Co zaskakujące, mimo że w bazach dłużników zdecydowanie dominują mężczyźni, to kobiety częściej niż panowie ogłaszały w zeszłym roku upadłość konsumencką. Na 2115 decyzji o bankructwie na kobiety przypadło 1211 (57 proc.), a 904  (43 proc.) na mężczyzn.

Share:
  • googleplus
  • linkedin
  • tumblr
  • rss
  • pinterest

Autor: MegaNews

There are 0 comments

Leave a comment

Want to express your opinion?
Leave a reply!

Przeczytaj poprzedni wpis:
Zbiorniki na toksyczne odpady – co warto o nich wiedzieć?

Współcześnie coraz częściej mówi się o problemie przechowywania toksycznych odpadów w zakładach przemysłowych. Powstają one na wskutek procesów chemicznych i...

Zamknij