Technologia
0

Notatki odręczne i elektroniczne

Odkąd mamy możliwość robienia notatek elektronicznie, na komputerze czy telefonie, tradycyjnie robione zapiski powoli odchodzą w zapomnienie. Oczywiście, nigdy nie zrezygnujemy z nich całkowicie. Chyba nikt nie ma wątpliwości, że wolałby otrzymać list napisany własnoręcznie przez ukochaną osobę, a nie komputerowy wydruk albo maila. Jednak codzienne notatki dużo łatwiej wykonywać nam na komputerze niż ręcznie. […]

Odkąd mamy możliwość robienia notatek elektronicznie, na komputerze czy telefonie, tradycyjnie robione zapiski powoli odchodzą w zapomnienie. Oczywiście, nigdy nie zrezygnujemy z nich całkowicie. Chyba nikt nie ma wątpliwości, że wolałby otrzymać list napisany własnoręcznie przez ukochaną osobę, a nie komputerowy wydruk albo maila. Jednak codzienne notatki dużo łatwiej wykonywać nam na komputerze niż ręcznie.

kalendarze książkowe

Lista zakupów

Na rynku aplikacji dostępne jest dzisiaj wiele narzędzi, dzięki którym w krótkim czasie wykonamy listę zakupów. W trakcie pobytu w sklepie można łatwo odhaczyć produkty, które już mamy w koszyku i podejrzeć, czego jeszcze nam brakuje za pomocą swojego telefonu. Na dodatek wiele tych aplikacji współpracuje także z dużymi supermarketami i dyskontami, dzięki czemu wpisując produkt na listę zakupów, możemy sprawdzić, w którym ze sklepów jest on aktualnie objęty promocją. To znacznie wygodniejsze niż upychanie po portfelach i kieszeniach karteczek z zapisanymi produktami.

Przypomnienia

Często stosowanym sposobem na to, aby coś zapamiętać są samoprzylepne karteczki. Można przykleić je na tablicy korkowej, drzwiach lodówki czy drzwiach wyjściowych. Można też o nich bardzo łatwo zapomnieć. Dlatego, kiedy naprawdę zależy nam, aby o czymś pamiętać, warto ustawić też sobie przypomnienie w komórce – alarm z notatką, który uruchomi się o konkretnej godzinie.

Rozsądek

Wygodnie jest zapisać jakąś notatkę na komputerze, zwłaszcza jeśli potrafimy pisać bezwzrokowo i robimy to szybko. Później drukujemy ją i możemy z niej korzystać tak, jak z papierowej, ale napisaliśmy ją szybciej i jest czytelniejsza.
To wygodne rozwiązanie od czasu do czasu. Zachowaj jednak rozsądek. Drukowanie wszystkich codziennych notatek, które przychodzą Ci do głowy nie powinno stać się normą. Pamiętaj, że tusz do drukarki też kosztuje, a ponadto często uruchomienie komputera i edytora tekstu trwa dłużej niż trwałoby zapisanie notatki na papierze. Z każdego narzędzia trzeba rozsądnie korzystać i może to oznaczać także to, aby tusz do drukarki starczył Ci na dłużej niż jeden dzień.

Robienie notatek na komputerze i telefonie komórkowym często jest wygodniejsze i szybsze niż pisanie ich odręczne, jednak także w korzystaniu z technologii należy zachować rozsądek. Są też takie formy, które zawsze pozostaną pisane odręcznie – na przykład podpis na końcu listu, nawet wtedy, kiedy list czy podanie jest wydrukowane. Plusem notatek elektronicznych jest natomiast niewątpliwie ich czytelność i łatwość zapisania ich na wielu nośnikach.

The review

0%
Tusze ,tonery
Tusze %
Tusze tonery%
tonery%
Share:
  • googleplus
  • linkedin
  • tumblr
  • rss
  • pinterest

Autor: Zenek

There are 0 comments

Leave a comment

Want to express your opinion?
Leave a reply!

Przeczytaj poprzedni wpis:
Mieszkanie nad morzem

Marzenia ludzi dotyczące ich wymarzonego domu są bardzo różne. Są jednak takie miejsca, w których pragnęłoby zamieszkać wiele osób. Jednym...

Zamknij