Dom i wnetrze
0

Nowoczesna sypialnia – design podstawą jakości wypoczynku

Sypialnia to miejsce gdzie spędzamy sporą część naszego życia, dlatego dobrze jest, żeby jej wystrój nie był dla nas uciążliwy, a odwrotnie – relaksujący. Nowoczesna sypialnia to połączenie użyteczności z oryginalnym, przyjemnym dla oka i zmysłów wystrojem. Co wyróżnia nowoczesną sypialnię? Przede wszystkim forma mebli i kolory w całym pomieszczeniu. Nowoczesność w tym wydaniu stawia […]

nowoczesna sypialnia

Sypialnia to miejsce gdzie spędzamy sporą część naszego życia, dlatego dobrze jest, żeby jej wystrój nie był dla nas uciążliwy, a odwrotnie – relaksujący.

Nowoczesna sypialnia to połączenie użyteczności z oryginalnym, przyjemnym dla oka i zmysłów wystrojem. Co wyróżnia nowoczesną sypialnię? Przede wszystkim forma mebli i kolory w całym pomieszczeniu. Nowoczesność w tym wydaniu stawia na kontrasty. Nie chodzi tu tylko o kontrast kolorystyczny, ale przede wszystkim o ten pomiędzy wyrazistą barwą wnętrza a jednoznacznymi i wyrazistymi formami mebli. Kwintesencją designu sypialni jest oczywiście łóżko, którego kształt wpływa na dynamikę całego pomieszczenia. Nowoczesna sypialnia to także oryginalne dodatki takie jak długie lustro, czy nisko zawieszone lampy nad stolikami o nietypowych kształtach.

„Nowoczesność” – ilu ludzi, tyle definicji

Każdy ma swoje na temat wyobrażenie nowoczesności, dlatego producenci mebli oferują pod hasłem „nowoczesna sypialnia” różnego typu meble. Jedne wyglądają ciężko i są masywne, inne natomiast mają dynamiczną linie i są zaokrąglone. To samo dotyczy także kolorystyki pomieszczeń. Jedni nowoczesność utożsamiają z żywymi kolorami takimi jak wyrazista zieleń, pomarańcz czy róż. Inne osoby pod tym samym pojęciem widzą delikatne odcienie szarości, beżu oraz biel i czerń. Co do jednego zgadzają się wszyscy – nowoczesne sypialnie muszą być urządzone funkcjonalnie, a ich wystrój musi mieć relaksujący wpływ na osoby, które w nich przebywają.

Share:
  • googleplus
  • linkedin
  • tumblr
  • rss
  • pinterest

Autor: MegaNews

There are 0 comments

Leave a comment

Want to express your opinion?
Leave a reply!

Przeczytaj poprzedni wpis:
Jak uprawiać rośliny w ogrodzie zimowym?

Rośliny w ogrodach zimowych uprawia się przeważnie w pojemnikach. Jednak zdarza się też sadzenie roślin na rabatach, które tworzone są...

Zamknij