Zdrowie i uroda
0

Peeling do twarzy jako podstawa pielęgnacji

Warto stosować peelingi do twarzy. Odpowiednio dobrany oczyści nasz naskórek z obumarłych komórek, odświeży, doda skórze blasku i sprawi, że będzie wyglądała na zdrowszą oraz będzie lepiej ukrwiona. Działanie peelingów Zadaniem peelingu jest głębsze, niż w przypadku np. żelu, oczyszczenie skóry. To oczyszczenie powoduje szereg pozytywnych efektów: odblokowane zostają pory skóry, ujścia gruczołów, zniwelowane zostają […]

Peeling do twarzy jako podstawa pielęgnacjiWarto stosować peelingi do twarzy. Odpowiednio dobrany oczyści nasz naskórek z obumarłych komórek, odświeży, doda skórze blasku i sprawi, że będzie wyglądała na zdrowszą oraz będzie lepiej ukrwiona.

Działanie peelingów

Zadaniem peelingu jest głębsze, niż w przypadku np. żelu, oczyszczenie skóry. To oczyszczenie powoduje szereg pozytywnych efektów: odblokowane zostają pory skóry, ujścia gruczołów, zniwelowane zostają ewentualne zaskórniki. Doskonale oczyszczona, odświeżona skóra, jest przygotowywana na dalsze etapy pielęgnacji: na przyjęcie kremu lub serum.

Jak dobrać peeling, który będzie odpowiedni dla mojej cery?

Rynek oferuje ogromną ilość peelingów. Każda firma kosmetyczna, mająca w swoim asortymencie kosmetyki do pielęgnacji twarzy, ma w swoim asortymencie także peeling.

W przypadku cery tłustej, dobrym wyborem będzie gruboziarnisty peeling mechaniczny, popularnie zwany „zdzierakiem”. Mocne oczyszczenie przyda się Twojej cerze. Jeśli jednak masz zmiany trądzikowe – unikaj tego typu kosmetyków. „Zdzierak” może roznieść bakterie po całej twarzy, a to z kolei może mieć przykre konsekwencje… Dla Ciebie przeznaczone są peelingi enzymatyczne, delikatne, które rozpuszczają, a nie zdzierają naskórek.

Jeśli jesteś posiadaczką cery normalnej, możesz używać każdego peelingu, na jaki masz ochotę, chyba, że zawiera składniki, które Cię uczulają. Jesteś szczęściarą! Nie rezygnuj jednak z peelingu. Odświeżenie i oczyszczenie cery także w Twoim przypadku przyniesie doskonałe efekty.

Jeśli masz skórę suchą albo skórę wrażliwą, zrezygnuj z peelingu mechanicznego i wypróbuj delikatny peeling enzymatyczny. Peeling mechaniczny może przysporzyć Ci więcej szkody niż pożytku.

Odpowiednio dobrany peeling powinien być podstawą pielęgnacji skóry dla każdej kobiety. Nic, tak jak peeling, nie oczyści cery i nie sprawi, że od razu nabierze blasku. Żaden krem, nawet najdroższy i najlepszy, nie zadziała tak, jak powinien, jeśli nałoży się go na nieoczyszczoną skórę. Nie zadziała, ponieważ pory skóry będą zablokowane. Stosujmy peelingi! Pamiętajmy o tym przy codziennej pielęgnacji skóry.

Share:
  • googleplus
  • linkedin
  • tumblr
  • rss
  • pinterest

Autor: MegaNews

There are 0 comments

Leave a comment

Want to express your opinion?
Leave a reply!

Przeczytaj poprzedni wpis:
Zagrożenia przy transporcie ładunków podczas spedycji całopojazdowej

Spedycja całopojazdowa międzynarodowa stanowi typ usługi transportowej obejmującej niezwykle kompleksowe działania. Niezależnie od tego, czy transport odbywa się drogą lądową,...

Zamknij