Zdrowie i uroda
0

Poprawa stanu naszego uzębienia

  Każdy z nas marzy o pięknym, promiennym uśmiechu i równych zębach. Niestety, uwarunkowania genetyczne, choroby oraz brak pomocy ortodonty sprawia, że często posiadamy zęby krzywe i dotknięte licznymi chorobami. Wynikiem takiego stanu rzeczy może być konieczność usuwania zębów lub ich leczenie. Jak przywrócić zębom piękny wygląd? Zęby mogą kruszyć się lub zmieniać barwę. Powodem […]

 

licówki porcelanoweKażdy z nas marzy o pięknym, promiennym uśmiechu i równych zębach. Niestety, uwarunkowania genetyczne, choroby oraz brak pomocy ortodonty sprawia, że często posiadamy zęby krzywe i dotknięte licznymi chorobami. Wynikiem takiego stanu rzeczy może być konieczność usuwania zębów lub ich leczenie. Jak przywrócić zębom piękny wygląd?

Zęby mogą kruszyć się lub zmieniać barwę. Powodem kruszenia szkliwa najczęściej jest nieodpowiednia dieta, brak wapnia w organizmie, wypadki losowe (uderzenie), ale też nadużywanie tytoniu i wiele innych. Kruszące się szkliwo osłabia ząb, zmienia jego wygląd i sprawia, że wygląda on nieestetycznie.

Zmiana barwy zębów wynika przede wszystkim z częstego spożywania pokarmów takich jak kawa, herbata, czerwone wino, buraki. Zęby zmieniają kolor także pod wpływem nikotyny! Warto też pamiętać, że każdy z nas ma inny kolor zębów – nie muszą być one naturalnie białe. Jest to zależne od uwarunkowań genetycznych.

Jak zmienić ten stan rzeczy? Czy jesteśmy skazani na nieestetyczny wygląd naszego uśmiechu?

Z pomocą przychodzą stomatolodzy i specjaliści od stomatologii estetycznej. Obecnie wiele jest możliwości poprawiania naturalnego wyglądu naszych zębów. Wielu z nas stosuje także pasty wybielające jednak na dłuższą metę okazują się one być nieskuteczne i problematyczne dla szkliwa.

Licówki, wybielanie, korygowanie zgryzu…

Nierówne zęby należy korygować dostępnymi metodami. Mogą być to aparaty stałe i tymczasowe. Ich noszenie przez dłuższy czas pomoże naprostować ustawienie zębów.

W przypadku osób brykających się z nieestetycznym kolorem zębów zalecane jest kilka zabiegów. Pierwszy z nich to usuwanie kamienia nazębnego i sprawdzenie, co jest przyczyną takiego koloru zębów. Lekarz stomatolog może zaproponować wybielanie przy pomocy specjalnych środków farmaceutycznych lub bezpiecznego w użyciu lasera.

Ciekawym sposobem na poprawę wyglądu pojedynczego zęba jest założenie licówek porcelanowych. Jest to metoda stosowana z powodzeniem od kilkunastu lat, bardzo rozpowszechniona w Polsce i ceniona przez pacjentów. Licówki to porcelanowe nakładki, które imitują prawdziwą powierzchnię konkretnego zęba. Są one tworzone na zamówienie. Materiał, z którego są wykonane, jest niezwykle trwały, odporny na uszkodzenia, działania wysokich czy niskich temperatur. Warto dodać, że ich kolor jest zbliżony do koloru naturalnych zębów – pacjent wraz z lekarzem wspólnie dobierają kolor licówki.

Aby licówka mogła zostać założona, konieczne jest odpowiednie przygotowanie naturalnego zęba. Najczęściej jest on subtelnie szlifowany. Licówka łączona jest z powierzchnią zęba przy pomocy materiału cementującego.

Share:
  • googleplus
  • linkedin
  • tumblr
  • rss
  • pinterest

Autor: MegaNews

There are 0 comments

Leave a comment

Want to express your opinion?
Leave a reply!

Przeczytaj poprzedni wpis:
Komin zewnętrzny – jaki wybrać?

Kominy zewnętrzne stosuje się wszędzie tam, gdzie niemożliwe jest zamontowanie rozwiązań kominowych wewnątrz budynku. Dowiedz się, jak mądrze dobrać komin...

Zamknij