Zdrowie i uroda
0

Powiększanie piersi – fakty i mity

Przez kilka dekad, w trakcie których wykonuje się w Polsce zabiegi powiększania piersi, narosło wokół nich sporo mitów, które z czasem coraz trudniej odróżnić od faktów. Dlatego warto zatrzymać się na chwilę nad tym problemem i rozstrzygnąć, które z obiegowych opinii są uzasadnione, a które nie. Najpopularniejsza operacja plastyczna Mówi się, że powiększanie piersi jest […]

operacje plastycznePrzez kilka dekad, w trakcie których wykonuje się w Polsce zabiegi powiększania piersi, narosło wokół nich sporo mitów, które z czasem coraz trudniej odróżnić od faktów. Dlatego warto zatrzymać się na chwilę nad tym problemem i rozstrzygnąć, które z obiegowych opinii są uzasadnione, a które nie.

Najpopularniejsza operacja plastyczna

Mówi się, że powiększanie piersi jest najpopularniejszym zabiegiem z zakresu całej chirurgii plastycznej. Wszystkie inne rodzaje operacji plastycznych ustępują temu pod względem liczby. I jest to fakt. Na dodatek każdego roku liczba ta rośnie.

Wybuchające implanty

Tabloidy informują od czasu do czasu o niepokojących wydarzeniach, dotyczących gwiazd, które powiększyły sobie piersi. Jednak warto pamiętać, że taka jest rola tabloidów, mają budzić ciekawość i przyciągać czytelników. Nie zawsze uczciwymi metodami. Wybuchające implanty w piersiach celebrytek to mit. Może wprawdzie dojść do uszkodzenia implantu, jednak tego rodzaju problem nie ma nic wspólnego z gazetowymi sensacjami.

Karmienie piersią

Można spotkać się z opinią, która mówi że powiększanie piersi z zastosowaniem implantów uniemożliwia matkom karmienie dziecka piersią. Zgodnie z tym mniemaniem, sugeruje się usuwanie implantów przez matki, które chciałyby karmić dzieci. Jest to mit, który wynikać może jedynie z nieznajomości podstawowych zasad dotyczących tego rodzaju zabiegów. Implant umieszczany jest od spodu piersi nie nie ma wpływu na możliwość karmienia.

Palenie papierosów

Informacja dotycząca rzucenia palenia może być bardzo ciężkim ciosem dla Pacjentek, które palą. Niestety jest to prawda, zaleca się rzucenie palenia, nawet z pewnym wyprzedzeniem. Chodzi przede wszystkim o to, żeby nie powstały komplikacje pooperacyjne, związane z gojeniem się ran. Palenie papierosów wydłuża proces gojenia i może doprowadzić do powikłań.

Wymiana implantów

Zdaniem niektórych implanty wprowadzone podczas operacji powiększania piersi mają ograniczony okres użytkowania. Powinno się je wymieniać co mniej więcej 10-15 lat. Oczywiście to mit, ponieważ wkładki mają dożywotnią gwarancję. Trzeba natomiast co jakiś czas sprawdzać w jakim stanie jest implant, jednak wykonuje się to samodzielnie, dokładnie tak, jak prowadzi się podstawowe badanie piersi.

Odrzucenie implantu

To prawda że nie każdy implant zostanie przyjęty przez organizm. Rzeczywiście może się zdarzyć że po operacji powiększenia piersi wkładka zostanie odrzucona. Ryzyko można ograniczyć poprzez dokładne badania przed zabiegiem, ale nigdy nie da się go w pełni wykluczyć, ponieważ zawsze może powstać wokół implantu torebka włóknista, która będzie wymuszała powtórzenie zabiegu.

Wygląd piersi

Nieprawdą jest z kolei twierdzenie, że powiększone operacyjnie piersi można poznać na pierwszy rzut oka. W rzeczywistości ich wygląd nie różni się od naturalnych. Oczywiście jeżeli ktoś zna poprzedni kształt piersi Pacjentki, na pewno zauważy, że teraz są one większe. Ale przecież w końcu o to chodzi w całym zabiegu.

Mitów wokół tej operacji jest oczywiście o wiele więcej, jednak staraliśmy się zrównoważyć je garścią faktów. Na tej podstawie każdy może jednak o wiele łatwiej osądzić kolejne tezy i samodzielnie zakwalifikować je jako fakty lub mity.

Share:
  • googleplus
  • linkedin
  • tumblr
  • rss
  • pinterest

Autor: MegaNews

There are 0 comments

Leave a comment

Want to express your opinion?
Leave a reply!

Przeczytaj poprzedni wpis:
Wille miejskie – nowe w starym wydaniu

Polskie miasta opanował nie tak znowu nowy trend – wróciła moda na domy w willowym stylu. Co oferuje takie rozwiązanie?...

Zamknij