Ciekawe
0

Prezenty świąteczne – jak pakować?

Zbliżające się święta Bożego Narodzenia to czas, w którym myślimy przede wszystkim o rodzinie. Wraz z pierwszymi dniami grudnia warto zastanowić się nad podarunkami dla naszych bliskich. Nie musza być one przesadnie drogie i wystawne – liczy się gest. Istotne jest jednak, aby zadbać o ich odpowiednią oprawę. Jak pakować prezenty, aby robiły one jak […]

book-1667826_1920

Zbliżające się święta Bożego Narodzenia to czas, w którym myślimy przede wszystkim o rodzinie. Wraz z pierwszymi dniami grudnia warto zastanowić się nad podarunkami dla naszych bliskich. Nie musza być one przesadnie drogie i wystawne – liczy się gest. Istotne jest jednak, aby zadbać o ich odpowiednią oprawę. Jak pakować prezenty, aby robiły one jak najlepsze wrażenie? Oto kilka wskazówek!

Pakowanie w torby papierowe

Najczęściej wykorzystywanym sposobem na pakowanie prezentów jest stosowanie torebek papierowych. Znajdziemy je w sklepach wielobranżowych, kwiaciarniach, sklepach papierniczych, również wprost u producentów. Ci ostatni dbają o to, aby oferowany asortyment był niezwykle zróżnicowany. Poza torebkami dedykowanymi na święta (z motywami św. Mikołaja, reniferów, choinek) z pewnością znajdziemy również bardziej uniwersalne wzory – torebki jednokolorowe, z delikatnymi wzorami.
Torebki papierowe tworzone są ze wzmocnionego papieru, często są także laminowane. Zaletą jest fakt, że są one dostępne w różnorodnych rozmiarach. Torebki mogą posiadać klasyczne uchwyty wycięte w ściance torebki lub też kolorowe sznurki. Obie opcje są trwałe i funkcjonalne. Torby posiadają także wzmocnione dno, przez co lepiej utrzymują właściwy kształt.

A może zapakować prezent samodzielnie?

Samodzielne pakowanie jest świetnym pomysłem, szczególnie dla osób posiadających nieco więcej czasu i zdolności manualnych. Aby móc zapakować prezent konieczne będzie zebranie kilku niezbędnych elementów: papiery kolorowe, fizelinę, klej na gorąco. Warto także przygotować liczne elementy dekoracyjne – zasuszone kwiaty, mech, liście, gwiazdki anyżu, cynamon i wiele innych. Kolejne elementy musimy łączyć ze sobą przy pomocy gorącego kleju – będzie on doskonale trzymał.

Share:
  • googleplus
  • linkedin
  • tumblr
  • rss
  • pinterest

Autor: MegaNews

There are 0 comments

Leave a comment

Want to express your opinion?
Leave a reply!

Przeczytaj poprzedni wpis:
Latarka taktyczna jako narzędzie do samoobrony

Latarka taktyczna to rodzaj latarki, która emituje skupione punktowe światło i ma za zadanie oświetlić teren lub oślepić cel. Można...

Zamknij